Marjan Kreševac • nedjelja, 29.01.2017.

Moglo bi se slobodno reći da je nedjelja bila smrtonosna za prvoligaše u sklopu četvrtog kola FA kupa. Svoj put danas su završili Watford i Hull City, a obraz je osvjetlao jedino Manchester United s visokih 4:0 protiv Wigana...

Millwall - Watford 1:0

U susretu između trećeligaša Millwalla i Watforda jedan pogodak riješio je pitanje pobjednika, a za njega je u 85. minuti zaslužan bio Steve Morison. Shane Ferguson ubacio je loptu, a Morrison se našao na pravom mjestu i nogom zabio za veliko slavlje Millwalla.

Apsolutno zaslužena pobjeda domaćih nogometaša jer bili su bolji tijekom cijelog susreta, pogodili su gredu nakon samo 17 sekundi igre i dva puta ostali kratki za pogodak samo zahvaljujući fenomenalnoj reakciji gostujućeg vratara. S druge strane Watford, polufinalist FA kupa iz prošle sezone tijekom cijelog susreta uputio je samo jedan udarac u okvir vrata.

Katastrofalnog nastupa bio je svjestan i trener gostiju Walter Mazzarri: "Jako sam razočaran i žao mi je naših navijača. Izveo sam na teren formaciju za koju sam smatrao da je dobitna s obzirom da nas za dva dana očekuje težak susret protiv Arsenala". Po svemu sudeći nije to bila dobra odluka gospodine Mazzari.

Fulham - Hull City 4:1

Drugoligaš Fulham razmontirao je prvoligaša iz Hull Cityja na svom Craven Cottageu i plasirao se u sljedeće kolo FA kupa. Domaći su došli u vodstvo već u 17. minuti kada je iz voleja svom bivšem klubu zapaprio Aluko. Do odmora rezultat se nije mijenjao, a gosti su uspjeli doći do izjednačenja na samom početku drugog poluvremena, točnije u 49. minuti. Strijelac je bio Evandro.

Samo pet minuta kasnije Chris Martin vratio je domaće u vodstvo, a do kraja susreta vidjeli smo još dva pogotka, onaj Sessegnona u 68. minuti i Johansena u 78. minuti. Hull City je u samo četiri dana ispao iz oba kup natjecanja, podsjetimo da ih je iz EFL kupa u polufinalu izbacio Manchester United.

Manchester United - Wigan 4:0

Bastian Schweinsteiger upisao je premijerni nastup u dresu Crvenih vragova nakon gotovo godinu dana i odmah ga proslavio pogotkom i asistencijom za uvjerljiv prolaz protiv Wigana. Dugo su domaći lomili otpor Wigana i na samom kraju prvog dijela, u 44. minuti, stigli do pogotka preko Fellainija na dodavanje Nijemca.

Kada su načeli goste tada je krenulo sve kao po traci, do kraja susreta gostujući vratar Haugaard još tri puta je morao po loptu u mrežu. Odlučio se Mourinho na devet izmjena u odnosu na sastav koji je izbacio Hull u polufinalu EFL kupa i očito pogodio. "Zaslužili smo pobjedu. Znali smo da će biti organizirani i agresivni i vrlo kompaktni u posljednjem redu. Prvo poluvrijeme nije bilo idealno, ali postigli smo gol u najboljem trenutku. Drugi dio bio je puno bolji, zaslužili smo pobjedu i generalno sam zadovoljan plasmanom među 16 momčadi", rezonirao je poslije utakmice Mourinho.

Sutton United - Leeds 1:0

Sutton United priredio je najveće iznenađenje ovogodišnjeg izdanja FA kupa u kojem su s 1:0 svladali Leeds, momčad koja se nalazi 83 mjesta iznad njih u ligaškom poretku. Najlošije rangirana momčad dominirala je tijekom cijelog susreta, imali su poništeni pogodak iza kojega je ostalo dosta upitnika, ali sve je riješio Jamie Collins koji je u 53. minuti zabio iz kaznenog udarca i bacio suigrače u delirij.