Dario Dodić • utorak, 31.01.2017.

Dario Šarić i Bojan Bogdanović imali su sinoć u NBA značajne role u svojim momčadima, uz polovičan rezultatski učinak. Damjan Rudež dobio je deset minuta, Mario Hezonja ni minute, Cleveland Cavaliersi ponovno su izgubili...

Košarkaši Philadelphia 76ersa u još su jednoj utakmici pokazali karakter upornost i prisebnost u tijesnim završnicama, tri stvari koje ovu mladu momčad u "Procesu" nisu krasile početkom sezone. Gubili su na domaćem parketu 16 koševa razlike u prvom poluvremenu, nisu mogli računati na Joela Embiida zbog ozljede koljena, ali tu su bili Robert Covington i fenomenalni, svestrani Dario Šarić.

Šarić je bio pokretač preokreta 76ersa u drugom poluvremenu, zabijao je, dodavao, predasistirao (jednostavno morate pogledati), skakao, igrao obranu, pokazao je sve pozitivno što može donijeti 76ersima, na oduševljenje domaće publike.

U konačnici su 76ersi sa 122:119 svladali Sacramento Kingse, Dario je na parketu proveo 27 minuta i za to vrijeme ubacio 17 poena (7/8 za 2, 1/3 za 3), uz pet skokova, šest asistencija i vrlo pozitivan +/- učinak (+10).

Sjajan je bio i Robert Covington, s 23 poena i deset skokova predvodio je 76erse do pobjede. Briljantnu večer u dresu Kingsa imao je DeMarcus Cousins, susret je završio s 46 poena i 15 skokova.

Ukoliko Miami Heat nastavi s ovakvim igrama mogao bi dohvatiti doigravanje. Sinoć je Heat ugostio Brooklyn Netse i sa 104:96 došao do osme uzastopne pobjede, doigravanje je na vidiku, samo moraju nastaviti igrati ovako dobro, iako trener Spoelstra kaže: "Ne gledamo tablicu, fokusirani smo isključivo na nas".

Još su jednom Netsi protiv Heata imali prednost koju su prokockali, ovog puta radilo se o 11 koševa viška u prvom poluvremenu. U šestom uzastopnom porazu i 17. u posljednjih 18 utakmica Netse je predvodio Bojan Bogdanović. Na parketu je proveo 31 minutu i za to vrijeme upisao 16 koševa (3/3 za 1, 5/9 za 2, 1/4 za 3), šest skokova i asistenciju. Brook Lopez zaustavio se na 14 koševa uz vrlo slabih 5/17 iz igre (0/6 za 3).

Miami je do nove pobjede vodio Goran Dragić s 20 poena i osam asistencija, Dion Waiters dodao je 19 koševa uz devet asistencija i šest skokova.

Orlando Magic izgubio je u gostima kod Minnesota Timberwolvesa 111:105 u produžetku, Mario Hezonja još jednom nije dobio ni minute od trenera Vogela. U sastav Magica vratio se Evan Fournier što se odmah vidjelo i na Hezonjinoj minutaži.

Andrew Wiggins je s 27 koševa predvodio Timberwolvese, zapažen su učinak imali i Towns (23 koša, 12 skokova, 7 asistencija) te Rubio (22 koša, 8 skokova, 8 asistencija).

Kompletna početna petorka Magica imala je dvoznamenkast učinak, Elfrid Payton zabio je 21 koš, C.J. Watson 18, a Serge Ibaka 17 koševa uz deset skokova.

Damjan Rudež odigrao je deset minuta, promašio jedan šut za tri poena i upisao dva skoka.

Cleveland Cavaliersi upisali su deseti gostujući poraz sezone, poraženi su kod Dallas Mavericksa 104:97, junak domaće momčadi bio je Yogi (Kevin) Ferrell, kojeg su Mavsi doveli na desetodnevni ugovor iz Long Island Ducksa. "Ne znam. Nitko ne zna. Nitko ne zna odakle se stvorio", rekao je trener Mavsa Rick Carlisle.

Osim što je sjajnom obranom gotovo u potpunosti uštopao Kyrieja Irvinga, bio je jedan od ofenzivno najboljih igrača Dallasa. Susret je započeo u startnoj petorci i završio s 19 poena, pet skokova, tri asistencije i četiri ukradene lopte. Harrison Barnes predvodio je Mavse s 24 poena i 11 skokova, Wesley Matthews pridodao je 21 poen.

Aktualne prvake, koji zbog ozljede nisu mogli računati na Kevina Lovea, predvodio je LeBron James s 23 koša, devet skokova i devet asistencija. Irving se zaustavio na 18 ubačaja.

NBA, rezultati:
Philadelphia - Sacramento 122:119
Miami - Brooklyn 104:96
Minnesota - Orlando 111:105p
Dallas - Cleveland 104:97
Phoenix - Memphis 96:115 (Dragan Bender nije igrao za Sunse zbog ozljede gležnja; Booker 22 koša/Conley 38 koševa, 9 asistencija)
Boston - Detroit 113:109 (Thomas 41 koš/Drummond 28 koševa, 22 skoka)

• narada10831.01.2017. u 23:51
    Ma bravo! 9,9 kosa i 5,7 skokova u prosjeku za otpr. 24 minute na terenu, vrlo solidno.