Rijeka u zadnjih 20 minuta slomila otpor Danaca

Mihaela Bradovski • srijeda, 01.02.2017.

U prvom susretu na Atlantic Cupu u Portugalu Rijeka je igrala protiv Aarhusa i upisala visoku pobjedu 3:0 postigavši sva tri pogotka u zadnjih 20 minuta susreta...

Rijeka je dobro otvorila nastup na Atlantic Cupu, no unatoč visokoj pobjedi Matjaž Kek imat će što za reći svojim igračima. U zadnjih 20 minuta slomili su otpor danskog Aarhusa, no dotad se na neravnom travnjaku Rijeka u igri prema naprijed nije istaknula.

Aarhus se pokazao kao čvrsta momčad koja je 75 minuta odolijevala napadima Riječana, ali na kraju ipak nije imala odgovor na odlične minijature Mateija i Gorgona koji su odveli Rijeku do pobjede.

Prvi pogodak pao je nakon dobre akcije Mateija i Črnica, Rumunj je u konačnici dobro pucao i svladao danskog vratara.

U 80. minuti Riječani dolaze i do drugog pogotka, ponovno je zabio rumunjski veznjak, ovaj put lijepim udarcem s ruba kaznenog prostora.

Pet minuta kasnije konačnih 3:0 postavio je Gorgon krasnim udarcem vanjskom stranom kopačke.

Riječani 4. veljače graju susret drugog kola skupine B, a protivnik će im biti švedski Djurgarden koji u prvom kolu ima za protivnika Debrecen.