Branimir Korać • četvrtak, 02.02.2017.

Po običaju srijeda je donijela bogat program u NBA ligi, a od hrvatskih igrača najučinkovitiji bili su Bojan Bogdanović i Dario Šarić...

Golden State Warriorsi imali su jednostavan posao protiv Charlotte Hornetsa. Od početka Stephen Curry punio je koš Hornetsa, na kraju utrpao čak 11 trica i vodio svoju momčad do pobjede.

Već nakon prve četvrtine sve je bilo jasno. Curry je već ubacio šest trica, Warriorsi njih čak devet i nakon prvih 12 minuta vodili su s visokih 41:21 i bilo je jasno da susret može završiti jedino pobjedom Golden Statea.

"Kada ovako šutira, jednostavno je nezaustavljiv", kratko je poručio Kemba Walker koji je bio jedan od brojnih koji su pokušali usporiti Curryja.

Curry je susret završio s 39 poena (11/15 trica), pet skokova i osam asistencija, a Klay Thompson dodao je 29 poena (6/10 trica), pet skokova i osam asistencija. Prve NBA poene u karijeri upisao je čak i rookie Damian Jones koji je dobio četiri minute i upisao isto toliko poena. Kod Hornetsa Frank Kaminsky ubacio je 24 poena uz sedam skokova, a Marco Belinelli dodao je 16 poena i sedam asistencija.

Peta uzastopna pobjeda za Celticse uz još jednom briljantan nastup Isaiaha Thomasa. Najbolji igrač Celticsa još jednom je bio pravi kada je to najviše trebalo i u posljednjoj četvrtini ubacio je čak 19 poena uključujući i tricu za 104:102 u posljednjoj minuti.

Bio je to intenzivan dvoboj, igralo se tvrdo i čvrsto kao u doigravanju, a u nekoliko navrata i zaiskrilo je na parketu pa su sijevale i tehničke pogreške i igrači morali biti razdvojeni od strane sudaca.

"Isaiah je strpljiviji nego ikad. Mirno gradi napad i konstantno pronalazi način kako doći do poena", hvalio je Thomasa Jared Sullinger.

Thomas je susret završio s 44 poena (5/12 trica) i sedam asistencija, a Jae Crowder dodao je 14 poena i osam skokova. Kod Toronta koji je upisao sedmi poraz u zadnjih devet utakmica Kyle Lowry ubacio je 32 poena uz pet asistencija, a Sullinger 13 poena i šest skokova.

Atmosfera oko Bullsa daleko je od idealne, optužbe frcaju sa svih strana prema svemu i svakome, ali i takvi Bullsi pregazili su u Oklahoma Cityju Thunder s visokih 28 razlike.

Šutirali su Bullsi 61 posto iz igre i 68 posto u drugom poluvremenu, sve je bilo riješeno vrlo brzo što pokazuje i činjenica da je Russell Westbrook igrao manje od minute u posljednjoj četvrtini.

"Ovo je bila momčadska pobjeda uz momčadsku igru od početka do kraja. Od prve minute radili smo ono što smo dogovorili. Dogovor je bio zatvoriti reket i natjerati ih na šut izvana, zabili smo dosta toga iz tranzicije i odveli utakmicu tamo gdje nam odgovara", kaže Dwyane Wade.

Kod Bullsa Jimmy Butler ubacio je 28 poena uz pet asistencija, a Wade je dodao 18 poena te po sedam skokova i asistencija. Kod poraženih Westbrook je upisao 28 poena uz pet skokova i osam asistencija, a Jerami Grant dodao je 15 poena.

Cleveland Cavaliersi u siječnju nisu briljirali, mjesec su završili uz omjer 7-8, ali na svoje su se vratili u veljači koju su otvorili visokom pobjedom protiv Minnesote.

Timberwolvesi su se dobro držali u prvom poluvremenu gdje su zaostajali samo tri poena, ali u nastavku susreta Cavsi su potpuno preuzeli kontrolu, odjurili na plus 20 već u trećoj dionici i mirno dovršili posao.

Tom Thibodeau ne vidi razlog za zabrinutost kod Cavsa nakon lošeg siječnja. "Kada osvojite sve, svi iz lige žele vas skinuti. Cavsi imaju LeBrona koji je već prolazio kroz to i imaju sjajnu momčad koja se može nositi s tim."

U ovom susretu James je ubacio 27 poena uz 12 asistencija i osam skokova. Kyle Korver dodao je 20 poena, Tristan Thompson 18 poena uz 14 skokova, a Kyrie Irving 14 poena uz 14 asistencija. Kod Wolvesa Karl-Anthony Towns bio je na 26 poena i 12 skokova, Andrew Wiggins 23 poena, a Ricky Rubio 14 poena uz 13 asistencija.

Orlando Magic upisao je domaći poraz od Indiana Pacersa, a Damjan Rudež i Mario Hezonja nisu igrali. Ključni čovjek Pacersa u ovoj pobjedi bio je CJ Miles koji je ubacio 14 od svojih 16 poena u drugom dijelu kada su Pacersi krenuli prema pobjedi.

New York Knicksi najvećim dijelom susreta bili su u zaostatku protiv Brooklyn Netsa, ali predvođeni Kristapsom Porzingisom i Willyjem Hernangomezom napravili su seriju 16:2 u posljednjoj dionici i preuzeli kontrolu nad susretom. Na kraju su slavili 90:95, Netsi su upisali sedmi uzastopni poraz uz dobar nastup Bojana Bogdanovića koji je upisao za 29 minuta 15 poena (6/10 iz igre, 1/5 za tricu) uz sedam skokova.

Dallas Mavericksi bili su bolji od Philadelphije, odigrali su odličnu utakmicu i uz pomoć igrača s klupe otišli su do glatke pobjede. Posebno se istaknuo Salah Mejri sa 16 poena i 17 skokova, a Dario Šarić kod Sixersa je za 24 minute ubacio deset poena (3/9 iz igre, 1/4 za tri) uz sedam skokova i dvije asistencije.

Nakon ozljede vratio se Dragan Bender i sudjelovao 13 minuta u porazu Sunsa protiv Clippersa. Nije pomogao 41 poen Erica Bledsoea, gosti su imali petoricu dvoznamenkastih predvođenih Blakeom Griffinom s 29 poena, osam skokova i pet asistencija. Dragan Bender upisao je pet poena (2/6 iz igre, 1/3 za tricu) uz pet skokova i dvije asistencije.

NBA:
Golden State Warriors - Charlotte Hornets 126:111 (Stephen Curry 39p, 5sk, 8as / Frank Kaminsky 24p, 7sk)
Boston Celtics - Toronto Raptors 109:104 (Isaiah Thomas 44p, 7as / Kyle Lowry 32p, 5as)
Oklahoma City Thunder - Chicago Bulls 100:128 (Russell Westbrook 28p, 5sk, 8as / Jimmy Butler 28p, 5as)
Cleveland Cavaliers - Minnesota Timberwolves 125:97 (LeBron James 27p, 8sk, 12as / Karl-Anthony Towns 26p, 12sk)
Orlando Magic - Indiana Pacers 88:98 (Serge Ibaka 20p, 9sk / CJ Miles 16p)
Brooklyn Nets - New York Knicks 90:95 (Rondae Hollis-Jefferson 16p, 8sk / Kristaps Porzingis 19p, 12sk)
Detroit Pistons - New Orleans Pelicans 118:98 (Kentavious Caldwell-Pope 38p / Anthony Davis 31p, 12sk)
Miami Heat - Atlanta Hawks 116:93 (Goran Dragić 27p, 5sk, 5as / Kent Bazemore 14p)
Dallas Mavericks - Philadelphia 76ers 113:95 (Seth Curry 22p, 6as / Jahlil Okafor 16p)
Denver Nuggets - Memphis Grizzlies 99:119 (Darrell Arthur 14p, 6sk / Marc Gasol 24p, 5sk)
Phoenix Suns - Los Angeles Clippers 114:124 (Eric Bledsoe 41p, 4sk, 6as / Blake Griffin 29p, 8sk, 5as)
Utah Jazz - Milwaukee Bucks 104:88 (Gordon Hayward 27p, 5as / Jabari Parker 17p, 7sk)