Petar Jenjić • četvrtak, 02.02.2017.

Odigran je posljednji četvrtfinalni dvoboj talijanskog nogometnog kupa u kojem je do pobjede i prolaska dalje došla Roma koja je na domaćem terenu nadigrala Cesenu s 2:1. Pobjednički pogodak postigao je Francesco Totti u 96. minuti utakmice...

Posljednje četvrtfinale talijanskog kupa odigrano je na Olimpicu gdje je domaća Roma ugostila Cesenu, jedinu preostalu momčad iz Serie B. Nakon velike borbe dalje je ipak prošao prvoligaš, iako ne bi bilo nezasluženo da su slavili i gosti koji su ostavili jako dobar dojam, u utakmici koja je odlučena tek u 96. minuti.

Nakon što je upropastio nekoliko lijepih prilika tijekom susreta, Edin Džeko doveo je Romu u vodstvo u 68. minuti. Nainggolan je lijepo proigrao u prostor za El Sharawawyja koji šalje nisku loptu na desetak metara od gola gdje se našao bosanskohercegovački nogometaš i lagano je pospremio u mrežu.

Slavlje domaćina nije dugo potrajalo, tek pet minuta. Pogriješio je vratar Alisson kojem je nakon jednog ubačaja lopta ispala iz ruku u sudaru s Manolasom, na nju je natrčao Garritano, zabio u praznu mrežu i donio veliko slavlje gostima.

Kada se činilo da će utakmica otići u produžetke, Strootman je istrčao jedno dugačko dodavanje u kaznenom prostoru, pokušao prebaciti loptu do suigrača, ali ga je pritom srušio vratar gostiju Agliradi. Sudac je dosudio kazneni udarac, odgovornost je preuzeo najiskusniji, Francesco Totti, i poentirao za prolazak svoje momčadi u polufinale.

Roma će se u polufinalu susresti s gradskim rivalom Lazijom, dok drugi polufinalni par čine Juventus i Napoli.