Petar Jenjić • petak, 03.02.2017.

Hajduk i Slaven Belupo uspješno su nastavili s pripremama za drugi dio sezone. Splićani su u turskom Beleku s minimalnih 1:0 svladali Vardar, dok su Farmaceuti pobijedili Hrvatski Dragovoljac rezultatom 2:1...

Pripreme Hajduka u turskom Beleku zaključene su na najbolji mogući način, pobjedom protiv Vardara s minimalnih 1:0, čime je splitska momčad ostala na stopostotnom učinku. Podsjetimo, ranije su već upisali pobjede protiv Dnipra (2:0) i Trenčina (4:2).

Nije to bila pretjerano zanimljiva utakmica, bez značajnijih prilika u većem dijelu susreta. Splićani su do pobjede došli u 73. minuti, Hamza Barry je iz ubacio iz slobodnog udarca, u gužvi se najbolje snašao Franck Ohandza i matirao vratara makedonske momčadi.

"Lijepo je to što pobjeđujemo, ali rezultati u pripremnim utakmicama nisu previše važni, bitno je da momčad napreduje i da ono što uvježbavamo uspijevamo prenijeti na teren. Važno mi je bilo kako se momčad ponašala na travnjaku kada nismo poveli odmah na početku utakmice. Bili smo strpljivi i nagrada je došla u drugom poluvremenu.", rekao je nakon susreta trener Bijelih Joan Carrillo.

Nakon priprema u Medulinu nogometaši Slaven Belupa vratili su se u Koprivnicu gdje su odigrali prijateljsku utakmicu s Hrvatskim dragovoljcem. Nakon odlazaka Stefana Savića u Rodu i Dine Štigleca u slovensku Olimpiju u momčad se vratio Dario Melnjak, igrač koji je stigao na posudbu iz belgijskog Lokerena.

Kopićeva momčad dominirala je tijekom većeg dijela susreta i u konačnici odnijela pobjedu 2:1. Strijelci za domaćine su bili Mirko Ivanovski i Nikola Katić.

Farmaceuti će odigrati još četiri pripremne utakmice prije nastavka 1.HNL, prvu već u subotu u Mađarskoj protiv Siofoka.