Dario Dodić • subota, 04.02.2017.

Nogometaši Osijeka na pripremama u Španjolskoj upisali su i drugu pobjedu, nakon praške Slavije Osijek je s 2:1 svladao i momčad Rubina iz Kazana...

Trener Osijeka Zoran Zekić može biti zadovoljan viđenim posljednjih dana u Španjolskoj. Nakon tijesnog poraza od moskovskog Lokomotiva 2:1 i pobjede 2:1 protiv Slavije iz Praga nogometaši Osijeka i treću su utakmicu, odigranu u španjolskom Coinu, završili identičnim rezultatom, upisana je druga pobjeda, s 2:1 su Osječani svladali trenutno devetoplasiranu momčad ruskog prvenstva, Rubin iz Kazana.

Sukladno najavama Zekić je na teren izveo dvije jedanaestorke, a svaka je po jednom zatresla mrežu ruske momčadi. Plan igre bio je jasan, Osijek se koncentrirao na obrambene zadatke, uz pokušaj brze tranzicije u kontranapade. Upravo su tako došli i do vodstva, u 35. minuti u četiri poteza nakon kornera Rubina Osijek kontru pretvara u pogodak. Knežević je na lijevoj strani proigrao Antonija Peroševića koji akciju završava lijepim golom, prebacio je ruskog vratara s 20-ak metara za 1:0 Osječana (59:20 videa).

Na poluvrijeme se ipak otišlo s neriješenim rezultatom, u 39. minuti lukavi Brazilac Jonathas poravnao je iz slobodnog udarca, prevarivši i Osijekov živi zid, kao i vratara Mikulića, prizemnim je udarcem ispod obrambenog zida poslao loptu u lijevi kut Osijekovog gola (1:02:30 videa).

U drugom je poluvremenu među Osijekove vratnice stao Marko Malenica i s nekoliko fantastičnih obrana istaknuo kandidaturu za mjesto u prvom sastavu u proljetnom dijelu MAXtv Prve lige.

U 51. minuti Osijek je došao do pogotka vrijednog pobjede. Lijepo su Osječani kombinirali po lijevoj strani, u završnici Borna Barišić šalje prizemnu loptu u peterac Rubina, a Alen Grgić zabija za konačnih 2:1 (1:30:25).

Do kraja susreta Rubin je svim silama pokušavao doći do izjednačenja, ali obrambeni bedem Osječana izdržao je nalete ruske momčadi. U nekoliko navrata osječka je obrana popustila, pogotovo pod naletima neugodnog Španjolca Rubena, koji je lijevom nogom nekoliko puta opasno prijetio, ali sjajan je bio Malenica.