Rijeka upisala drugu pobjedu na Atlantic Cupu

Luka Medić • subota, 04.02.2017.

Nogometaši Rijeke upisali su i drugu pobjedu na Atlantic Cupu u sklopu priprema za drugi dio sezone. Nakon uvjerljive pobjede nad Aarhusom, Riječani su bili bolji i od Djurgardena...

Nogometaši Rijeke imaju stopostotan učinak na Atlantic Cupu i na korak su do finala tog natjecanja. Nakon što su s uvjerljivih 3:0 svladali danski Aarhus, u drugoj utakmici bili su bolji od još jednog skandinavskog kluba, švedskog Djurgardena rezultatom 1:0.

Iako su obje momčadi mirno ušle u utakmicu, Rijeka je bila konkretnija u prvom dijelu prvog poluvremena. Nakon nekoliko poluprilika, Riječani su poveli. Jedini pogodak na utakmici nakon 20-ak minuta igre, postigao je najbolji igrač Rijeke u prvom dijelu sezone Franko Andrijašević na asistenciju Stefana Ristovskog. Do kraja poluvremena Šveđani se bude i stvaraju prilike kojima pokušavaju izjednačiti rezultat. Pokušavali su Berntsen, Jawo i Kack, ali nisu uspjeli svladati raspoloženog Prskala.

U drugom dijelu Rijeka je imala svojih šansi, ali vratar švedske momčadi, Andreas Isaksson je otklanjao sve probleme ispred svojih vrata. Na kraju susreta Djurgarden je mogao izjednačiti, kada je Prskalo krivo procijenio jednu loptu i otišao u prazno, no Augustinsson tuče glavom i promašuje gol. Rijeka je, osim te jedne greške, odradila dobro drugo poluvrijeme i zasluženo uzela nova tri boda na turniru u Portugalu.

Tako je Rijeka upisala pobjedu kojom je došla na korak do osvajanja prvog mjesta u skupini B. U posljednjoj trećoj utakmici odmjerit će snage protiv mađarskog Debrecena, koji je u prvoj utakmici izgubio od Djurgardena, a drugu igra protiv Aarhusa.

Ako Rijeka osvoji prvo mjesto igrat će u finalu ovog turnira, a protivnik će joj biti pobjednik skupine A. Za to mjesto konkuriraju češki Jablonec, ukrajinski Šahtar te još jedan švedski klub, Örebro. Do sada je od hrvatskih klubova finale Atlantic Cupa igrao samo Dinamo, a Zagrepčani su u finalu izgubili od danskog Midtjyllanda.