Dobar nastup Zubčića u porazu Nižnij Novgoroda, preokret Lokomotiva u drugom poluvremenu

Petar Jenjić • subota, 04.02.2017.

Jedini današnji dvoboj u regionalnoj VTB ligi pripao je košarkašima Lokomotiv Kubana koji su kod kuće nadigrali Nižnij Novgorod rezultatom 88:75...

Košarkaši Lokomotiv Kubana teže su od očekivanog slavili kod kuće protiv Nižnij Novgoroda 88:75 čime su došli na omjer 12-2 u VTB ligi i produžili niz pobjeda u ovom natjecanju koji je započeo još 29. listopada upravo protiv momčadi s kojom su danas odmjerili snage.

Odlično su gosti otvorili današnji susret. Nakon početnih 2:2 napravili su seriju 10:0 u nepune dvije minute predvođeni raspoloženim Boyntonom i Kaneom (2:12). Sjajnom se dvojcu priključio Deon Thompson koji je sa svojim poenima pridonio odlasku na najvećih +15 (8:23). Lokomotiv uzvraća serijom 12:3 i vraća utakmicu u egal.

Tricom Matta Janninga domaćin dolazi do izjednačenja (28:28) u 14. minuti, ali Nižnij ne posustaje i u narednih se nekoliko minuta vraća na dvoznamenkastu prednost novim poenima Boyntona (32:42). Gosti poluvrijeme zaključuju s osam poena viška (39:47).

Nižnij održava rezultatsku prednost do 28. minute kada poenima Jonesa domaćin po drugi puta dolazi do poravnanja (55:55). Ipak, u posljednjih su deset minuta ušli s -3 (59:62).

Ubačajem Broekhoffa početkom posljednje četvrtine Lokomotiv prvi puta na utakmici prelazi u vodstvo (64:62), veže novih pet poena i polako se počinje odvajati. Nakon novih poena Broekhoffa momčad iz Kubana dolazi do dvoznamenkaste prednosti (82:72) i mirno održava prednost do kraja utakmice.

Do pobjede ih je predvodio Kevin Jones s 20 poena (10/14 za dva) i šest skokova.

Kenny Boynton bio je najbolji kod gostiju sa 17 koševa (5/13 iz igre, slobodna bacanja 4/5). Tomislav Zubčić je za 26 minuta provedenih na parketu ostvario učinak od 11 poena (1/4 za dva, 2/3 za tricu, slobodna bacanja 3/4), jednog skoka i asistencije.