Utakmica sezone Marka Popovića u pobjedi Fuenlabrade

Petar Jenjić • subota, 04.02.2017.

Odigrane su prve tri utakmice 20. kola španjolske ACB lige. Marko Popović bio je jedan od najboljih u redovima Fuenlabrade koja je slavila protiv Estudiantesa 103:97, dok je dobar bio i Marjan Čakarun u porazu Manrese od Obradoira 89:75...

Do treće pobjede u posljednje četiri utakmice došli su košarkaši Fuenlabrade koji su na domaćem terenu svladali Estudiantes rezultatom 103:97 i došli na devetu poziciju s omjerom 9-10.

Nije tako dobro počelo za domaćine, Estudiantes je susret otvorio sa 6:0 i nakon kratkotrajnog bljeska Fuenlabrade nastavili gdje su započeli. U osmoj je minuti raspoloženi Jackson donio gostima prvu dvoznamenkastu prednost (15:25) koja je u završnici prve četvrtine iznosila i 16 razlike (15:31).

Probudio se domaćin, probudio se i Marko Popović. Hrvatski je košarkaš jako dobrom rolom bio jedan od ključnih igrača u povratku u egal, nakon njegovih slobodnih bacanja Fuenlabrada je smanjila na samo četiri razlike (37:41), dok je Cruz u samoj završnici poluvremena smanjio na 44:46.

Tek je 30 sekundi igre u nastavku trebalo domaćinima da prijeđu u vodstvo (47:46) tricom O'Learyja. Momčadi su se izmjenjivale u vodstvu do kraja treće dionice koju je dobio domaćin novom Popovićevom tricom (73:72). U posljednjoj su četvrtini domaćini došli i do dvoznamenkaste prednosti u jednom trenutku (98:88) i do kraja utakmice je održavali.

Najefikasniji je kod Fuenlabrade bio Paco Cruz s 27 koševa (11/14 iz igre, slobodna bacanja 4/4), dok je najbolju utakmicu u sezoni odigrao Marko Popović koji je susret zaključio s 21 poenom (1/4 za dva, 4/8 za tricu, slobodna bacanja 9/10), dva skoka i jednom asistencijom za samo 19 i pol minuta provedenih na parketu.

Gostima nije pomogao niti fenomenalni Edwin Jackson s 39 poena (4/5 za dva, 7/12 za tricu, slobodna bacanja 10/13). Goran Suton ostao je bez poena (0/3 za dva, 0/2 za tricu) za 25 i pol minuta na terenu uz šest skokova.

Do pobjede je u derbiju začelja došao Obradoiro na domaćem terenu protiv Manrese i to rezultatom 89:75. Prvo im je to slavlje nakon sedam uzastopnih poraza i sada su na omjeru 5-14, dvije pobjede više od večerašnjih pobjednika.

Nisu imali prevelikih problema u utakmici u kojoj su vodili od prve minute. Prvu su četvrtinu zaključili s osam poena prednosti (29:21) nakon što je Cvetković tricom u posljednjem napadu smanjio zaostatak svoje momčadi. Uspjeli su gosti tricom Suggsa doći na samo poen zaostatka u 17. minuti (38:37), ali domaćin uzvraća sa serijom 11:0 i mirno odlazi na odmor.

Uspjeli su gosti u jednom navratu tijekom treće četvrtine doći na -3 (62:59), ali od tog trenutka pa do kraja utakmice igra samo Obradoiro koji novom 11:0 serijom rješava pitanje pobjednika.

Do pobjede su ih s po 15 poena predvodili Deividas Dulkys (5/7 iz igre, slobodna bacanja 1/2) i Eimantas Bendzius (5/9 iz igre, slobodna bacanja 3/3) koji je skupio i devet skokova.

Najefikasniji je kod gostiju bio Patrik Auda s 18 ubačaja (5/6 iz igre, slobodna bacanja 6/8). Marjan Čakarun zaključio je susret s deset poena (3/5 za dva, slobodna bacanja 4/5), šest skokova i dvije asistencije za 22 minute provedene na parketu.

ACB liga, 20. kolo:
Fuenlabrada - Estudiantes 103:97
Obradoiro - Manresa 89:75
Gran Canaria - Unicaja 76:71 (Sasu Salin 12p, Darko Planinić 3p / Dejan Musli 15p)