Jolly drži korak sa Splitom, pobjeda Cibone na gostovanju kod Gorice

Petar Jenjić • subota, 04.02.2017.

Odigrane su nove četiri utakmice 16. kola A-1 košarkaške lige iz kojih vrijedi izdvojiti pobjedu Jollyja na gostovanju kod Kvarnera kojom je ostao u korak za vodećim Splitom i slavlje Cibone kod Gorice. Hermes Analitica slavila je protiv Alkara, dok Škrljevo nije imalo prevelikih problema protiv Zaboka...

Hermes Analitica - Alkar 89:80

Nakon odlaska Brandona Johnsona košarkaši Alkara ne znaju za pobjedu, upisavši četvrti uzastopni poraz su upali u dodatne probleme oko ostanka u najvišem rangu hrvatske košarke. Izgubili su od Hermes Analitice 89:80 čime je zagrebačka momčad došla na omjer 3-13.

Domaćin je početkom utakmice imao blagu inicijativu, ali nakon dobrih rola Hrvoja Vučića i Gaurine gosti dolaze do prednosti. Prvu su četvrtinu Sinjani zaključili tricom Bilandžića za 24:22.

Preslika prve četvrtine nastavila se do kraja susreta jer su se momčadi redovito izmjenjivale u vodstvu. Alkar je imao +4 (72:76) pet minuta prije kraja utakmice, ali su tu gosti i stali. Nakon trice Raiča krenula je velika serija domaćina koji su do kraja utakmice ubacili 17 koševa, naspram četiri Alkarova.

Do pobjede ih je predvodio Domagoj Samac s 20 poena (7/11 iz igre, slobodna bacanja 3/3), dok je Hrvoje Garafolić dodao 19 koševa (7/14 iz igre, slobodna bacanja 3/4) i sedam skokova.

Najbolji je kod gostiju bio Hrvoje Vučić s 29 poena (12/18 iz igre, slobodna bacanja 3/5).

Škrljevo - Zabok 90:58

Pojačano Škrljevo nije imalo prevelikih problema protiv Zaboka upisavši visoko slavlje od 32 razlike (90:58) na domaćem terenu. Ovom su pobjedom, trećom u posljednje četiri utakmice, skočili na deveto mjesto ljestvice, dok je Zaboku ovo deveti uzastopni poraz u gostima.

Nije bilo prevelikih problema za domaćine koji su bili u zaostatku tek na samom početku utakmice (0:2). Četiri su im minute trebale da dođu do dvoznamenkaste prednosti nakon poena Williamsa (14:4). Na Amerikančeve se poene nadovezao Konjević koji je ubacio tri trice u nepune dvije minute i povećao prednost Škrljeva.

Domaćin je u nastavku susreta pojačao tempo i potpuno prelomio utakmicu, na kraju treće četvrtine imao je nedostižni 21 razlike (63:42), prednost koja se do kraja susreta, iz minute u minutu, samo povećavala.

Najbolji u redovima Škrljeva bio je Brian Williams s 22 poena ( 7/11 za dva, 1/1 za tri, 5/8 slobodna bacanja) i šest asistencija, dok je Jasmin Perković dodao 15 poena( 6/7 za dva, 0/1 za tri, 3/3 slobodna bacanja) uz 12 skokova.

Jedini dvoznamenkast kod Zaboka bio je Petar Babić s 14 poena (3/4 za dva, 2/5 za tri, 2/3 slobodna bacanja).

Gorica - Cibona 70:80

Petu uzastopnu pobjedu u A-1 ligi upisala je Cibona na gostovanju kod Gorice. Vukovi su slavili rezultatom 80:70 i došli na omjer 12-4, dok je Gorica pala na 3-13 i nalazi se u prilično teškoj situaciji.

Momčadi su se izmjenjivale u vodstvu tijekom prve četvrtine, zaključivši je rezultatom 16:16. Serijom 7:0 domaćin početkom druge dionice dolazi do najveće prednosti na susretu (23:16), ali Cibona vrlo brzo uzvraća i dolazi do vodstva koje održava do kraja poluvremena (35:41).

Šakićevim poenima Cibona prvi put na utakmici dolazi do dvoznamenkaste prednosti u 26. minuti (42:52). Domaćin se do kraja utakmice nije uspio spustiti ispod osam koševa zaostatka i Cibona je upisala novu prvenstvenu pobjedu.

"Pokušali smo rasporediti bolje minute, na kraju mi je žao što više prilike nisam mogao dati Uljareviću i Mandiću. Gorica je odigrala korektno, možda smo ih malo i podcijenili kad smo vidjeli da im je par igrača ozlijeđeno. Pokazali su se večeras i odigrali dobru utakmicu.", rekao je nakon utakmice trener Cibone Damir Mulaomerović.

Do pobjede ih je predvodio Željko Šakić s 19 poena (4/8 iz igre, slobodna bacanja 10/12), dok je Luka Žorić dodao 14 koševa (7/10 za dva).

Najbolji je kod domaćina bio Ante Mašić s 29 koševa (5/8 za dva, 3/5 za tricu, slobodna bacanja 1/3) i osam skokova.

Kvarner - Jolly JBS 76:92

Korak za vodećim Splitom spremno drži šibenski Jolly koji je danas slavio na gostovanju kod fenjeraša Kvarnera 92:76 i izjednačio se sa Skelinovom momčadi na omjeru 14-2, dok je Kvarner ostao na posljednjem mjestu sa samo dvije pobjede.

Gosti su vrlo dobro otvorili utakmicu i prednost su održavali tijekom čitave prve četvrtine, ali su u drugu ušli samo s dva poena prednosti (20:22). Ubacio je Jolly u brzinu više u drugoj četvrtini, posebno je raspoložen bio Ivan Novačić koji je do poluvremena postigao 16 koševa. Do odmora su uspjeli doći do dvoznamenkaste prednosti koju su prenijeli i u drugo poluvrijeme (47:34).

Iako su početkom nastavka došli i do +19 (53:34) Kvarner se nije predavao. Raspoložen je bio Mauro Veljačić koji je smanjio zaostatak svoje momčadi na samo osam razlike (65:57), ali više od toga nije išlo. Jolly je imao rješenje za sve i vrlo su se brzo vratili na dvoznamenkastu prednost koju su održavali do kraja utakmice.

Jolly je do pobjede predvodio Ivan Novačić s 28 koševa (8/11 iz igre, slobodna bacanja 8/9) i sedam skokova, dok je Michaelyn Scott ubacio 16 koševa (5/10 iz igre, slobodna bacanja 3/4).

Kod gostiju je Mauro Veljačić ubacio 23 poena (3/7 za dva, 4/8 za tricu, slobodna bacanja 5/5).