Visoka pobjeda Cedevite na gostovanju u Osijeku

Sportnet • ponedjeljak, 06.02.2017.

Nova utakmica 16. kola A-1 košarkaške lige odigrana je između Vrijednosnica i Cedevite u kojoj su gosti lagano došli do pobjede 70:98 i stigli na samo dva boda zaostatka za vodećim Splitom...

AUTOR: Domagoj Ivanković

Cedevita koja je u zadnjih mjesec dana imala nekoliko "teških" poraza je odlučila pokazati u Osijeku da može igrati itekako dobro i već u prvom poluvremenu imala velikih 16 poena prednosti nad domaćinima pa se na odmor otišlo rezultatom 37:53.

Za tako veliku prednost najviše je bio zaslužan Džanan Musa koji je pokazao svoj ogroman talent i već u prve dvije četvrtine imao 18 poena, dok je odličnu igru Cedevite upotpunio Amerikanac Shurna sa svojih 12 poena.

Drugo poluvrijeme se nastavilo u istom ritmu i bilo je više "zaključivanje posla" u kojem su igrači Cedevite samo pojačali ritam i još uvjerljivije došli do pobjede, konačnim rezultatom 70:98.

Ovo je bila prva pobjeda Cedevite u gostima nakon tri uzastopna poraza čime su se vratili u borbu za vrh ljestvice dok su domaćini doživjeli šesti ovogodišnji poraz i ostali na sredini tablice.

Najbolji u redovima Cedevite su bili Džanan Musa s 22 poena (5/9 za dva, 4/6 za tri) uz pet asistencija te John Shurna koji je dodao 20 poena (3/4 za dva, 4/7 za tri, 2/3 slobodna bacanja).

Kod VROS-a su se istaknuli Aljoša Šarac koji je postigao 20 poena (3/4 za dva, 2/7 za tri, 8/9 slobodna bacanja) uz šest asistencija i Luka Katura s 15 poena (3/7 za dva, 1/5 za tri, 6/7 slobodna bacanja) uz šest skokova.