Budućnost ipak prejaka za Cibonu

Petar Jenjić • ponedjeljak, 06.02.2017.

U posljednjem susretu 21. kola regionalne ABA lige košarkaši Budućnosti slavili su na gostovanju u Zagrebu protiv Cibone rezultatom 87:94 i upisali petu pobjedu u posljednjih šest utakmica, dok je Vukovima ovo bio četvrti uzastopni poraz...

Košarkaši Budućnosti došli su do pete pobjede u posljednjih šest utakmica u regionalnoj ligi, večeras su u Domu Dražena Petrovića bili bolji od Cibone rezultatom 87:94. Nakon izjednačenog prvog poluvremena gosti su razliku napravili zahvaljujući vrlo slaboj trećoj četvrtini Vukova koji su u tom periodu ubacili tek devet poena. Domaćin je ponovno uhvatio ritam u posljednjoj četvrtini, ali prekasno za eventualni preokret. Ciboni je ovo četvrti uzastopni poraz u ovom natjecanju.

Cibona je nešto slabije otvorila večerašnji dvoboj, s nekoliko napadačkih grešaka. Gosti su startali poenima Popovića i nastavili održavati prednost tijekom prve četvrtine. Nakon zakucavanja Klassena na dodavanje Williamsa gosti su došli na do tada najvećih šest koševa prednosti (5:11) u četvrtoj minuti utakmice. Obje su momčadi bile tricaški raspoložene u ovom razdoblju, poslije druge uzastopne trice Scottieja Reynoldsa domaćin je smanjio na poen zaostatka (23:24). Američki je razigravač ubacio 11 poena u prvoj četvrtini koju je Cibona zaključila s pet koševa zaostatka (25:30).

Reynolds je nastavio s jako dobrom igrom i u drugoj četvrtini, ubacivši šest vezanih koševa svoj momčadi. Poenima Luke Žorića Cibona je došla do izjednačenja u 16. minuti (37:37), unatoč čak deset izgubljenih lopti do tada. Iako je u još nekoliko navrata dolazila do poravnanja, prvu je prednost zagrebačka momčad imala novim poenima Žorića minutu i pol prije kraja poluvremena (46:45). Marinelli je u samoj završnici prvog poluvremena tricom poravnao na 49:49 što je bio konačan rezultat prvog poluvremena.

Gosti su bolje otvorili nastavak susreta i poenima Subotića i Klassena napravili su seriju 8:0 u nepune dvije minute. Jako je dobro nastavila crnogorska momčad i u nastavku treće dionice, nakon trice Suada Šehovića, četvrte na utakmici, Budućnost je prvi puta na utakmici došla do dvoznamenkaste prednosti (53:64). Potpuno je stala zagrebačka momčad u napadu, nije im gotovo ništa išlo za rukom. Nakon poena Suada Šehovića gosti dolaze do okruglih +20 (58:78) što je bio i konačan rezultat treće četvrtine.

Opustila se malo gostujuća momčad u posljednjoj četvrtini što je Cibona iskoristila za seriju 12:2 nakon pet minuta igre (70:80). Nakon zakucavanja Sulejmanovića iz polukontre spustili su se na -9 (74:83). Iako su odigrali vrlo dobro završnicu do preokreta nisu uspjeli doći i Budućnost je mogla slaviti novu prvenstvene pobjede.

Goste su do pobjede sa 17 poena predvodili Suad Šehović (1/1 za dva, 5/7 za tricu) i Bojan Subotić (3/3 za dva, 2/4 za tricu, slobodna bacanja (5/6).

Isti su učinak kod Cibone imali Scottie Reynolds (5/6 za dva, 2/5 za tricu, slobodna bacanja 1/2) i Luka Žorić (7/11 za dva, slobodna bacanja 3/3).