Petar Jenjić • nedjelja, 05.02.2017.

Odigrane su još dvije utakmice 21. kola regionalne lige. Novu vrijednu pobjedu upisao je Mega Leks na gostovanju kod Krke, dok je nakon velike drame do pobjede u produžetku stigao Karpoš protiv FMP-a i osmu uzastopnu utakmicu ostao neporažen na domaćem terenu...

Krka - Mega Leks 72:83

Košarkaši Mege upisali su jako važnu pobjedu na gostovanju kod slovenske Krke 73:82 kojom su došli na omjer 7-14 i skočili na osmu poziciju.

Dobro su gosti otvorili utakmicu, Spasojević je ubacio četiri poena, ukrao jednu loptu i odigrao za Mushidija koji tricom donosi prednost gostiju 2:7. Nakon trice Jaramaza srpska momčad prvi puta dolazi na dvoznamenkastu prednost (7:17). Uspjela se Krka spustiti na šest koševa zaostatka, ali Mega uzvraća i zaključuje prvu dionicu s deset koševa prednosti (16:26).

Zagorac otvara drugu četvrtinu sa šest poena i nakon razmjene poena s jedne i s druge strane Mega dolazi do visokih +16 (25:41) u 17. minuti utakmice poenima Spasojevića. Mali je pad u završnici četvrtine iskoristila Krka i smanjila na 35:46.

Junak Mege u nastavku susreta bio je Mushidi koji je ubacio tri trice i jedan ulaz i odveo svoju momčad na 20 koševa prednosti (42:62). Do kraja utakmice gosti nisu imali prevelikih problema. Tri minute prije kraja domaćin smanjuje na devet razlike, ali više od toga nije išlo.

Do pobjede ih je predvodio Radosav Spasojević s 14 poena (4/5 iz igre, slobodna bacanja 5/8), dok su po 13 koševa dodali Alpha Kaba (4/8 iz igre, slobodna bacanja 5/6) i Kostja Mushidi (2/2 za dva, 3/7 za tricu).

Najbolji je kod Krke bio Marko Luković sa 17 poena (7/18 iz igre, slobodna bacanja 1/7) i deset skokova.

Karpoš Sokoli - FMP 88:81

Najzanimljivija utakmica odigrana je u Skoplju gdje je Karpoš nakon produžetka nadigrao beogradski FMP 88:81 čime je došao do četvrte uzastopne pobjede, osme na domaćem terenu i došli na šest poziciju prvenstvene ljestvice.

Makedonska je momčad bila bolja tri četvrtine, imali su početkom posljednje četvrtine i 15 koševa prednosti (64:49), ali uslijedio je veliki pad u igri domaćina, odlični Filip Čović predvodio je preokret gostiju. Dvije i pol minute prije kraja došli su i do vodstva (69:71), upravo poenima Čovića.

Nakon trice Stefana Lazarevića imali su i +4 (70:74), međutim na scenu stupa Kendrick Perry, prvo pogodivši tri slobodna bacanja. Dva koša prednosti gostima je vratio Dejan Davidovac, ali je američki košarkaš preuzeo odgovornost u posljednjem napadu svoje momčadi i pogodio s poludistance za produžetak (75:75).

U dodatnih je pet minuta domaćin ponovno preuzeo kontrolu nad utakmicom, pokušali su se gosti vratiti, ali nisu uspjeli i Karpoš je upisao osmu uzastopnu pobjedu na domaćem terenu.

Do pobjede ih je predvodio Dejan Labović s 21 poenom (8/13 iz igre, slobodna bacanja 2/2), osam skokova i šest ukradenih lopti, dok je Dominik Mavra dodao 18 koševa (2/3 za dva, 4/9 za tricu, slobodna bacanja 2/4), četiri skoka i dvije asistencije za 29 minuta provedenih na parketu. Zoran Vrkić zaključio je susret sa šest poena (0/1 za dva, 2/2 za tricu) i jednom asistencijom za 12 minuta na terenu.

Najbolji je kod gostiju bio Filip Čović sa 17 koševa (3/4 za dva, 2/6 za tricu, slobodna bacanja 5/8).