Petar Jenjić • nedjelja, 05.02.2017.

U najzanimljivijem susretu 21. kola regionalne ABA lige košarkaši Partizana nanijeli su prvi ovosezonski poraz Crvenoj zvezdi u ovom natjecanju, Džikićeva je momčad slavila rezultatom 86:81...

Veliki niz Crvene zvezde od 20 pobjeda u ABA ligi prekinuo je u Partizan u novom srpskom derbiju. Džikićeva momčad u konačnici je slavila rezultatom 86:81 nakon neizvjesne završnice u jednoj čudnoj utakmici s puno pogrešaka i tehničkih. Ovom se pobjedom Partizan vratio na drugo mjesto prvenstvene ljestvice.

Utakmicu je otvorio Marinković tricom s gotovo deset metara, ali na drugoj strani jednu pogađa i Simonović. Nakon trice Hatchera Partizan je poveo s 8:7. Prva je četvrtina bila isprekidana brojnim osobnim pogreškama, Zvezda je dosta promašivala iz igre, ali je do novih napada dolazila većim brojem skokova. Nakon novih ubačaja za tricu Partizana crno-bijeli su ima +6 (17:11), zadržavši prednost do kraja prve četvrtine (21:17).

Probleme s osobnim pogreškama imali su Majstorović i Koprivica kod Partizana, Zvezda je došla do koša zaostatka, ali se ubrzo poenima Birčevića i Ratkovice domaćin vratio na malo veću prednost (27:21). Radonjićeva momčad ubrzo dolazi i do poravnanja, do kraja četvrtine momčadi su se izmjenjivale u vodstvu, zaključivši poluvrijeme neriješenim rezultatom (46:46).

Treća je četvrtina i dalje bila u egalu, rezultat je prelazio s jedne na drugu stranu i nijedna momčad nije uspijevala steći značajniju prednost. Burno je bilo na terenu krajem ovog razdoblja, prvo je Lazić napravio nesportski prekršaj, zatim i Marko Simonović koji dobiva i tehničku i isključenje iz utakmice. Zvezda se ipak nije predavala pa je preko Woltersa došla do najvećih pet koševa viška (67:72).

Početkom posljednje četvrtine tehničku je na drugoj strani dobio Veličković, Zvezda je čuvala prednost dok Partizan svoje napade nije uspijevao realizirati. Hatcherovim polaganjem Partizan dolazi do izjednačenja (73:73). Ukupnom serijom 9:0 Džikićeva se momčad vratila u prednost (78:73). Birčević i Thompson dobili su obostranu tehničku zbog naguravanja pod košem, ubrzo je novu dobio i Lazić pa je za njega susret bio završen. Odgovornost je u ruke uzeo Hatcher čija je trica iz velike daljine donijela Partizanu osam poena viška (86:78). Prednost su do kraja uspjeli sačuvati i upisati pobjedu.

Partizan je do pobjede predvodio William Hatcher s 20 poena (4/7 za dva, 2/7 za tricu, slobodna bacanja 6/8), dok je Stefan Birčević dodao 16 koševa (4/7 za dva, 2/5 za tricu, slobodna bacanja 2/2) i devet skokova.

Najbolji je kod Zvezde bio Luka Mitrović s 14 koševa (4/9 za dva, 0/4 za tricu, slobodna bacanja 6/8) i 11 skokova.