Napeta završnica pripala Igokei, dvojben prekršaj Vladovića presudio Zadranima

Petar Jenjić • nedjelja, 05.02.2017.

U susretu 21. kola regionalne ABA lige košarkaši Igokee porazili su na domaćem terenu Zadar rezultatom 78:77 nakon dvojbenog prekršaja Jakova Vladovića...

Još je jednu nevjerojatnu završnicu izgubio Zadar, ovog puta na gostovanju kod Igokee. Naglićeva momčad zaostajala je cijelu utakmicu, nešto manje od sekunde prije kraja Brzoja je pogodio za izjednačenje i eventualni produžetak, ali je Vladović u očajničkom pokušaju domaćina napravio vrlo dvojben prekršaj na Mahkoviću koji je donio pobjedu svojoj momčadi.

Već su od samog početka domaćini imali rezultatsku prednost, pogodio je Robinson za 3:0. Isti je igrač nastavio s vrlo dobrom igrom, nakon njegove trice Igokea je došla do +6 (15:9) polovicom igre u prvoj četvrtini koju su zadržali do samog kraja (24:19).

Na svako je približavanje Zadrana domaćin imao spreman odgovor, nakon poena Mahkovića s linije slobodnih bacanja Igokea je imala devet koševa viška (38:29).

Danas vrlo aktivni Robinson donio je svojoj momčadi prvu dvoznamenkastu prednost na susretu (52:40) u 25. minuti utakmice. Dobrom su rolom uzvratili Marinković i Vladović i držali goste u igri. Tricama Brzoje i Kovačevića u završnici treće četvrtine Zadar dolazi na samo -3 (59:56) što je bio i konačan rezultat uoči početka posljednjih deset minuta.

Jako dobru četvrtu četvrtinu odigrao je Krajina, sedam poena ubacio je u dvije minute i vratio Zadar na poen zaostatka u 35. minuti (70:69). Imao je Zadar nekoliko prilika da prijeđe u vodstvo, ali je svaki napad rezultirao izgubljenom loptom ili promašenim šutem. Nakon što je Albijanić promašio dva slobodna bacanja, pri vodstvu njegove momčadi 77:75, Zadar je dobio priliku za još jedan napad kojeg je iz vrlo teške situacije realizirao Brzoja.

Na semaforu je ostalo nešto manje od sekunde, lopta je išla na Mahkovića nad kojim je Vladović napravio dvojben prekršaj. Igrač Igokee pogodio je jedno slobodno bacanje i donio pobjedu svojoj momčadi.

Strahinja Mićević predvodio je Igokeu s 19 poena, dok je James Robinson dodao 18 koševa. Najučinkovitiji su kod Zadra bili Ivan Marinković s 15 koševa i Boris Barać s 14 poena.