Dario Dodić • nedjelja, 05.02.2017.

Hrvatski se košarkaši sinoć nisu proslavili u NBA, Dario Šarić odigrao je ofenzivno poprilično lošu utakmicu u porazu od Miami Heata, Hezonja i Rudež dobili su otpatke u teškom porazu Magica. Gregg Popovich je sa San Antonio Spursima ušao u povijest...

Atlanta Hawksi niti jednom sinoć protiv Orlando Magica nisu bili u rezultatskom zaostatku. Odvojili su se sjajnom prvom i drugom četvrtinom i lagano priveli utakmicu kraju. Slavili su Hawksi 113:86 u susretu u kojem je, prema riječima trenera Orlanda Franka Vogela, Magic imao katastrofalan pristup u obrani.

Paul Milsap i Tim Hardaway Jr. ubacili su po 21 koš u laganoj pobjedi Atlante, 17 koševa uz deset asistencija pridodao je Dennis Schroder.

Tek su dvojica igrača Magica iz prve petorke bila dvoznamenkasta, Aaron Gordon zabio je 16, a Elfrid Payton 12 koševa. Jednako toliko je s klupe upisao Jeff Green.

Mario Hezonja dobio je 12 minuta, večer je okončao s četiri poena (2/2 za 1, 1/2 za 2, 0/1 za 3) i tri skoka. Priliku je dobio i Damjan Rudež, u šest je minuta provedenih na parketu promašio jedan šut za tri poena i uhvatio jedan skok.

Fantastični niz Miami Heata nastavio se i protiv Philadelphia 76ersa, Heat je upisao i desetu uzastopnu pobjedu, slavio je 125:102. Imao je Heat u jednom trenutku čak 34 koša razlike u utakmici u kojoj je Philadelphia rano ostala bez šansi. Valja napomenuti kako su 76ersi igrali bez Joela Embiida, Roberta Covingtona i Jahlila Okafora.

Takav je igrački deficit kreirao 20. različitu početnu petorku 76ersa, Dario Šarić susret je započeo s klupe i u 27 minuta uz katastrofalan šut iz igre prikupio tek četiri poena (2/4 za 1, 1/6 za 2, 0/3 za 3), dodao je četiri skoka i dvije ukradene lopte.

Miami je predvodio sjajni Hassan Whiteside s 30 poena i 20 skokova u 27 minuta provedenih na parketu. Dion Waiters pridodao je 21 koš i sedam asistencija, po 16 koševa ubacili su Goran Dragić i Tyler Johnson.

Najbolji kod 76ersa bio je Ersan Ilyasova s 21 košem, na 12 su se zaustavili Henderson i Holmes.

Trener San Antonio Spursa, Gregg Popovich, sinoć je postao trener s najviše NBA pobjeda s jednim klubom. Spursi su sa 121:97 svladali Denver Nuggetse, bila je to 1.128. pobjeda Popovicha za kormilom Spursa, kojom je prestigao do sinoć vodećeg Jerryja Sloana, koji je s Utah Jazzom došao do 1.127 pobjeda.

Kawhi Leonard s 19 je poena predvodio Spurse, koš manje ubacili su Tony Parker, Jonathon Simmons i Manu Ginobili, kojem je ovo učinak sezone, a valja napomenuti kako je odigrao tek deset minuta.

Jamal Murray bio je najbolji kod Nuggetsa s 20 koševa, Nikola Jokić ubacio je 11 poena.

Golden State Warriorsi odigrali su jednu od najgorih utakmica sezone i u gostima kod Sacramento Kingsa izgubili nakon produžetka 109:106. Bila je to utakmica u kojoj su Warriorsi promašivali ono što inače niti s povezom na glavi ne bi promašili, utakmica u kojoj je trener Warriorsa Steve Kerr isključen zbog ispada na suce.

"Dobili smo što smo zaslužili. I prije i poslije mog isključenja. Bila je ovo jedna od najgorih utakmica koju smo odigrali ove sezone. Nisam uopće prepoznao svoju momčad na parketu", izjavio je Kerr nakon susreta.

I uz sve to imao je Steph Curry "zicera" za pobjedu i promašio je. Kingsi su silne pogreške Warriorsa kaznili i uzeli pobjedu u produžetku. Kingse je do pobjede vodio DeMarcus Cousins s 32 koša, 12 skokova i devet asistencija. Najbolji kod Warriorsa bio je Curry s 35 poena i devet asistencija. Klay Thompson zaustavio se na 26 koševa, Kevin Durant proveo je 42 minute na parketu i upisao tek deset poena, uz devet skokova.

NBA, rezultati:
Washington - New Orleans 105:91 (Wall 24 koša, 13 asistencija/Davis 25 koševa, 10 skokova)
Atlanta - Orlando 113:86
Indiana - Detroit 105:84 (George 21 koš/Morris 19 koševa)
Miami - Philadelphia 125:102
New York - Cleveland 104:111 (Jennings 23 koša, 10 asistencija/James 32 koša, 10 asistencija)
Utah - Charlotte 105:98 (Hayward 33 koša/Walker 18 koševa)
Phoenix - Milwaukee 112:137 (Dragan Bender nije nastupio zbog ozljede gležnja; Chriss 27 koševa/Antetokounmpo 30 koševa, 12 skokova)
San Antonio - Denver 121:97
Minnesota - Memphis 99:107 (Towns 27 koševa, 16 skokova/Green 29 koševa)
Sacramento - Golden State 109:106