Cedeviti pobjeda na gostovanju kod Mornara

Petar Jenjić • subota, 04.02.2017.

U susretu 21. kola regionalne ABA lige košarkaši Cedevite slavili su na gostovanju kod crnogorskog Mornara rezultatom 74:79 predvođeni Ryanom Boatrightom...

Bez ozlijeđenog Luke Babića Cedevita je otputovala u Bar na utakmicu 21. kola ABA lige protiv Mornara i u konačnici upisala pobjedu 79:74. Vitamini su vodili od prve do posljednje minute, u jednom su navratu imali i 19 koševa prednosti. Iako se domaćin uspio približiti u nekoliko navrata, do preokreta nije došao pa je Cedevita mogla slaviti svoju 15. ovosezonsku pobjedu u ovom natjecanju

Cedevita je jako dobro otvorila utakmicu, raspoložen je bio Rashad James, dok je nakon ubačaja Karla Žganeca zagrebačka momčad povela 2:9. Poeni Mornara bili su rijetkost u ovom razdoblju i nakon sedam minuta igre Vitamini su imali +14 (7:21). Trgnuli su se domaćini u završnici prve dionice i smanjili na 15:22.

Na krilima dobrih rola Ryana Boatrighta i Tonija Katića gosti su drugu dionicu otvorili serijom 9:0. Najvećih 19 koševa prednosti imali su u 15. minuti nakon poena Marka Arapovića (17:36). Kao što je to bio slučaj u prvoj, dogodilo se i u drugoj četvrtini. Crnogorska je momčad odigrala bolju završnicu i zaključila prvo poluvrijeme na -12 (33:45).

Domaćini su u nastavku susreta došli vrlo blizu, tricom Pavića došli su na pet koševa zaostatka (44:49). Odolijevala je Cedevita napadima gostiju i držala je vodstvo. Treću su četvrtinu zaključili tricom Arapovića za dvoznamenkastu prednost (62:52).

Uspjeli su domaćini početkom zadnje dionice povezati šest koševa i smanjiti na samo četiri koša zaostatka, ali su Marko Tomas i Arapović ubacili trice u pravo vrijeme i ponovno odvojili Mršićevu momčad na veću razliku. Uspio je Mornar ponovno doći na -5 (67:72) minutu i pol prije kraja, ali više od toga nisu mogli i Cedevita je mirno privela utakmicu prema kraju.

Cedevitu je do pobjede predvodio Ryan Boatright s 19 poena (3/5 za dva, 3/4 za tricu, slobodna bacanja 4/4), dok su po 12 koševa ubacili Marko Arapović i Rashad James (šest skokova).

Mornar je predvodio Octavius Ellis s 18 poena (8/11 za dva, slobodna bacanja 2/3) i 13 skokova.