Zadru prva pobjeda nakon pet uzastopnih poraza

Petar Jenjić • srijeda, 08.02.2017.

U susretu 16. kola prvenstva Hrvatske košarkaši Zadra bili su bolji od Zagreba rezultatom 94:86 čime su došli do devete prvenstvene pobjede ove sezone...

Košarkaši Zagreba sa sedam igrača u ozbiljnoj rotaciji nisu uspjeli doći do pobjede na gostovanju kod Zadra. Naglićeva momčad slavila je rezultatom 94:86 u susretu u kojem je vodila gotovo cijelu utakmicu i upisala zasluženu pobjedu, devetu ukupno u ovom natjecanju i prvu nakon pet uzastopnih poraza u svim natjecanjima.

Nakon početnih pet poena Luke Božića domaćin lagano počinje preuzimati glavnu ulogu u večerašnjoj utakmici. Vrlo dobrom napadačkom rolom, serijom 11:0, domaćin došao do osam poena prednosti 13:5. Uspjeli su Mravi doći na dva koša zaostatka, ali u četvrtini sa slabijim obranama i visokim brojem poena Zadar je bio bolji i prvu četvrtinu zaključio tricom Maja Kovačevića (34:25).

Minuta i pol igre u drugoj dionici trebala je Kovačeviću da ubaci novu tricu i svojoj momčadi donese prvu dvoznamenkastu prednost na susretu (37:25). Do kraja prvog dijela Zagreb se nije uspio spustiti ispod deset koševa zaostatka, razlikom s kojom su i zaključili prvo poluvrijeme nakon trice Ivana Batura (54:44).

Probudili su se gosti u nastavku, nakon lijepe serije došli na samo tri koša zaostatka ubačajem Marčinkovića (61:58), ali se domaćin na vrijeme trgnuo, vratio na veću prednost i održavao je do samog kraja utakmice i konačnih 94:86.

Do pobjede ih je s 25 poena i devet skokova predvodio Boris Barać, dok su po 18 koševa dodali Ivan Marinković i Lovro Mazalin. Najbolji je kod gostiju bio Luka Božić s 25 poena, deset skokova i šest asistencija.