Manchester City
Manchester City 2:1 Swansea City
Swansea City

Marjan Kreševac • nedjelja, 05.02.2017.

U prvom susretu nedjeljnog programa Manchester City je totalnom dominacijom u prvom dijelu uspio slomiti Swansea i zahvaljujući pogotku Gabriela Jesusa doći do prednosti, ali u drugom dijelu neki novi City prepustio je igru gostima i na kraju se morao čupati u drugoj minuti sudačke nadoknade uz još jedan pogodak Jesusa...

Znao je Pep Guardiola što može očekivati u današnjem susretu, Swansea koji razmišlja samo i isključivo o obrani vlastitog gola. Shodno tome priželjkivao je Guardiola što raniji pogodak koji bi načeo protivnika i olakšao posao njegovim nogometašima.

Želje su mu se ispunile u 11. minuti i to prvenstveno zahvaljujući ingenioznosti Davida Silve. Sjurio se Silva po lijevoj strani i prošao kroz obranu Swanseaja kao kroz švicarski sir, ubacio za Raheema Sterlinga koji u duelu s braničem gostiju ne uspijeva doći do lopte. Na odbijanac natrčava Gabriel Jesus i zakucava je u mrežu za vodstvo domaćih.

Nakon što je u prošlom kolu postigao prvijenac u debiju u dresu Građana de Jesus je novim pogotkom svima pokazao zašto najbolji strijelac nebesko plavih u ovoj sezoni trenutačno grije klupu.

Ni nakon postignutog pogotka domaći nisu stali kompletnu igru preselili su pred gol Swanseaja, sijevalo je sa svih strana prema vratima Fabianskog i zaista bi predugo trajalo nabrajanje svih prilika, istaknut ćemo tek prekrasan slobodnjak Tourea iz 22. minute koji je imao za cilj lijeve rašlje, ali Fabianski je prekrasnim letom izbacio loptu u korner.

Iako je City dominirao u svim segmentima igre često je Guardiola ne zadovoljno kimao glavom, valjda je predosjećao da u drugom poluvremenu, barem na otvaranju slijede neki teški trenuci. Bilo bi zanimljivo čuti što je Paul Clement rekao svojim igračima u poluvremenu jer u nastavku izašli su puni želje i doslovno se bacili na glavu kako bi oprali gorak okus iz prvog dijela.

Takva promjena u pristupu umalo im se isplatila u 49. minuti, Gylfi Sigurdsson je kod slobodnjaka kopirao Tourea i odlično naciljao rašlje, ali Willy Caballero uspijeva uz pomoć vratnice spriječiti šok na Etihadu. Dvije minute kasnije domaći su izveli prvi ozbiljniji napad i uzvratili istom mjerom gostima, Leroy Sane zatresao je okvir gola.

Čudno će zvučati, ali gosti su bili ti koji su imali više od igre u drugom dijelu, no svoju dominaciju nisu uspjeli okruniti pogotkom. Uspjeli su Građani izdržati nalete Swanseaja i primiriti utakmicu i kada se činilo da će mirno privesti susret kraju, šok.

Igrala se 82. minuta susreta, nakon nekoliko kratkih odigravanja Luciano Narsingh odigrao je za Sigurdssona koji odapinje udarac prema vratima. Stones je pokušao blokirati, ali sve je ostalo samo na pokušaju, a Caballero je bio prekratak u pokušaju, 1:1 na semaforu, potpuno zasluženo.

Osam minuta i sudačka nadoknada ostalo je domaćima da pokušaju doći do tri boda, u regularnom dijelu nije im to uspjelo, ali je u nadoknadi. Silva je ubacio loptu s desne strane, Jesus sam kao duh puca glavom, Fabianski kratko odbija njegov pokušaj, a iz ponavljanja Jesus ne može pogriješiti. Druga minuta sudačke nadoknade i još jedan bljesak mladog Brazilca ovoga puta vrijedan pobjede i trećeg mjesta na tablici.