Dario Dodić • utorak, 07.02.2017.

Ivica Zubac odigrao je još jednu odličnu utakmicu u dresu Los Angeles Lakersa. U pobjedi protiv Knicksa Zubac je uz dvoznamenkast učinak u broju koševa upisao i rekordne četiri blokade. Dario Šarić bio je među najboljim pojedincima u porazu Sixersa...

Los Angeles Lakersi sjajnom su partijom u gostima kod New York Knicksa prekinuli niz od 12 poraza na gostovanjima. U dvoboju koji je rano prestao biti dvoboj Lakersi su slavili 121:107.

Čak su sedmorica igrača Lakersa bila dvoznamenkasta, jedan od njih bio je ponovno sjajni Ivica Zubac, koji je prilično limitiranoj minutaži bio blizu novog double-double učinka.

U 17 minuta provedenih na parketu Zubac je ubacio deset poena (5/9 za 2), prikupio sedam skokova, asistenciju i čak četiri blokade (učinak karijere), više od bilo kojeg drugog pojedinca na terenu, jednako kao kompletna momčad Knicksa.

Ponovno je velik doprinos s klupe u dresu Lakersa pružio Lou Williams, u 26 minuta na parketu ubacio je 22 poena. 17 je dodao Nick Young, po 14 koševa upisali su Randle i Ingram.

Carmelo Anthony bio je najbolji kod Knicksa s 26 poena. Po 16 su pridodali Porzingis i Jennings.

Philadelphia 76ersi ne izgledaju dobro bez Joela Embiida. Vjerojatni rookie godine propustio je šest utakmica zaredom zbog ozljede koljena, 76ersi su sinoć protiv Detroit Pistonsa upisali četvrti uzastopni poraz. Nakon što su imali devet koševa prednosti na poluvremenu, Pistonsi su utakmicu riješili u trećoj četvrtini u kojoj su se odvojili i u konačnici došli do lagane pobjede 113:96.

Čak devet igrača Pistonsa postiglo je minimalno osam koševa, kompletna početna petorka bila je dvoznamenkasta, predvodio ih je Marcus Morris s 19 koševa. 16 poena i 17 skokova pridodao je Andre Drummond.

Najbolji u redovima Sixersa bio je Jahlil Okafor sa 16 poena, prvi do njega bio je Dario Šarić s 13 koševa (5/9 za 2, 1/5 za 3), šest skokova i četiri asistencije u 28 minuta na parketu.

Ludu su utakmicu u Washingtonu odigrali Wizardsi i Cleveland Cavaliersi. Susret je riješen tek u produžetku, u produžetku koji je nevjerojatnom tricom osigurao LeBron James, da bi nakon samo 47 sekundi dodatnog vremena napustio parket zbog šeste osobne pogreške. Pobjeda je pripala aktualnim prvacima, slavili su 140:135 i tako nanijeli prvi domaći poraz Wizardsima u posljednjih 18 utakmica, prekinuli su im i ukupni niz od sedam pobjeda.

LeBron je utakmicu završio s najvećim brojem asistencija u karijeri, 17, a dodao je i 32 poena i sedam skokova. Kyrie Irving bio je sjajan u produžetku, ubacio je čak 11 od svojih 23 koša u prijelomnim trenucima dodatnog vremena.

Fantastičan je bio i Kevin Love s 39 koševa i 12 skokova. Jedne su američke novine objavile kako je LeBron izjavio da bi rado da Carmelo Anthony dođe u Cavse pa i pod cijenu Loveovog odlaska u New York. Navijači su se na račun toga zabavljali pa su skandirali "Bron želi Mela" dok je Love izvodio slobodna bacanja u trećoj četvrtini. LeBron je nakon susreta izjavio kako nema istine u tim napisima: "To je smeće. I čovjek koji je napisao taj članak je smeće".

Wizardse je predvodio Bradley Beal s 41 košem, Porter Jr. dodao je 25, a John Wall 22 koša uz 12 asistencija.

NBA, rezultati:
New Orleans - Phoenix 111:106 (Dragan Bender nije nastupio zbog ozljede gležnja; Davis 34 koša/Warren 20 koševa)
New York - L.A. Lakers 107:121
Detroit - Philadelphia 113:96
Washington - Cleveland 140:135p
Indiana - Oklahoma City 93:90 (George 21 koš/Westbrook 27 koševa, 18 skokova, 9 asistencija)
Toronto - L.A. Clippers 118:109 (DeRozan 31 koš/Griffin 26 koševa, 11 skokova, 11 asistencija)
Atlanta - Utah 95:120 (Schroder 21 koš/Hayward 30 koševa)
Minnesota - Miami 113:115 (11. uzastopna pobjeda Heata; Towns 35 koševa/Dragić 33 koša)
Denver - Dallas 110:87 (Barton 31 koš/Curry i Ferrell po 15 koševa)
Memphis - San Antonio 89:74 (Gasol i Randolph po 15 koševa/Lee 14 koševa)
Sacramento - Chicago 107:112 (Lawson 22 koša/Wade 31 koš)

• bboyshr07.02.2017. u 21:45