Zimski sportovi

Nicole Schmidhofer svjetska prvakinja u superveleslalomu, Popović bez plasmana

Branimir Korać • utorak, 07.02.2017.

Austrijanka Nicole Schmidhofer iznenadila je u utrci superveleslaloma u St. Moritzu gdje je odnijela titulu svjetske prvakinje. Schmidhofer je slavila ispred Tine Weirather i Lare Gut...

Lara Gut nadala se tituli pred svojim navijačima, došla je u St. Moritz kao favoritkinja, ali na kraju se morala zadovoljiti tek trećim mjestom.

Najbolja je bila Nicole Schmidhofer, Austrijanka koja nikada nije stigla do pobjede u Svjetskom kupu i dosad je imala samo dva plasmana na postolje. Oba puta u Cortini, 2013. godine u superveleslalomu i godinu dana kasnije u spustu.

Ovdje je u idealnim uvjetima ostvarila najbolje vrijeme i tako došla do rezultata karijere. Dosad je na svjetskim prvenstvima upisala samo dva plasmana, 2013. godine bila je 11. u superveleslalomu, a dvije godine kasnije četvrta u spustu sa 70 stotinki zaostatka za trećeplasiranom Larom Gut.

U St. Moritzu imala je 33 stotinke bolje vrijeme od Weirather dok je Gut za skijašicom iz Lihtenštajna zaostala samo tri stotinke.

"Postava staze mi je savršeno odgovarala i zahvalna sam talijanskim trenerima što su tako pripremili ovaj superveleslalom", rekla je Schmidhofer nakon utrke.

Austrijanka je treća skijašica koja je ove sezone slavila u superveleslalomu, tri pobjede ima Gut dok je jednom najbrža bila Slovenka Ilka Štuhec.

Inače nastupila je i hrvatska predstavnica Leona Popović, ali nije uspjela doći do cilja.