Riječani uvjerljivo svladali Čehe i osvojili Atlantic Cup

Luka Medić • utorak, 07.02.2017.

Nogometaši Rijeke osvojili su ovogodišnje izdanje Atlantic Cupa. U finalu su bili bolji od češkog Jabloneca s uvjerljivih 3:0 i tako postali prvi hrvatski klub koji je osvojio ovo natjecanje…

Rijeka je pobjednik ovogodišnjeg Atlantic Cupa. Nakon što su osvojili prvo mjesto u skupini B, Riječani su se u finalu susreli s češkim Jablonecom koji je bio najbolja momčad skupine A. Sva tri pogotka Riječani su postigli u drugom dijelu susreta.

Početak susreta pripao je Česima, Diviš je uputio udarac koji je otišao pored vrata. U 18. minuti Rijeka je imala veliku priliku, ali Gorgon pogađa vratnicu. Ostatak poluvremena nije donio previše uzbuđenja, iako je Rijeka bila bolji protivnik na terenu, dobro postavljena obrana češke momčadi otklanjala je bez problema njihove prilike. Na odmor se otišlo s 0:0.

Od samog početka drugog poluvremena momčad Matjaža Keka bila je neusporedivo bolji protivnik na terenu. Nakon nekoliko poluprilika Vešovića, koji je ušao u igru u drugom dijelu, Rijeka je povela, a strijelac je bio Gavranović. Nakon postignutog pogotka Rijeka je i dalje bila bolja momčad i stvarala je pritisak na protivnike.

Drugi pogodak na utakmici pao je u 70. minuti kada Gorgon nakon lijepe akcije postiže zgoditak za 2:0. Do kraja susreta Rijeka je povećala prednost na konačnih 3:0, a strijelac je nakon još jedne sjajne akcije bio Črnic. Do kraja susreta Česi su zamalo postigli počasni pogodak, ali ih je u tome zaustavila stativa.

Tako je Rijeka postala sedmi klub koji je osvojio ovi trofej, a prije Rijeke osvajači su bili švedski Elfsborg, danski klubovi Kopenhagen i Midtjylland, koji je u finalu svladao zagrebački Dinamo, austrijski Rapid te ruski klubovi Dinamo Moskva i Zenit iz St. Petersburga.