Osječani tek u završnici poraženi od kijevskog Dynama

Mihaela Bradovski • utorak, 07.02.2017.

U dosad najtežoj provjeri na pripremama u Marbelli Osijek je poražen od kijevskog Dynama s 2:1. Kijevljani su pobjedu izborili u samoj završnici susreta nakon što je Knežević u drugom dijelu poravnao na 1:1...

Unatoč porazu Osječani mogu biti zadovoljni nastupom protiv kijevskog Dynama. Renomirani protivnik bio je bolji u prvom poluvremenu, ali u nastavku susreta Osječani su odigrali bolje i bili su opasniji protivnik.

I dok je u prvom poluvremenu Dynamo dominirao, stvarao prilike i bio bolji protivnik, Osijek je pokazao u drugom dijelu bolje lice, igrao je agresivnije, bez straha i često je boravio pred kijevskim kaznenim prostorom.

Na odmoru su Ukrajinci imali prednost i to zahvaljujući golu Cihankova iz 18. minute kojeg je odlično proigrao Moraes.

Od početka drugog poluvremena slika se promijenila. Uzeli su Osječani posjed lopte, natjerali su Dynamo na povlačenje i dolazili sve više golu Rudka.

Prvi je zaprijetio Boban dobrim udarcem s 15 metara nakon povratne lopte, ali vratar Kijevljana je obranio da bi nakon toga Knežević iz slobodnog udarca s 18 metara pucao loše i visoko preko gola.

Knežević je u 77. minuti ipak doveo Osijek do poravnanja nakon lijepe akcije u kojoj je dobio loptu na desnoj strani kaznenog prostora i onda mirno pogodio.

Odmah nakon postignutog gola Grgić je bio u odličnoj prilici, ali je pucao pokraj gola da bi u 89. minuti Kijevljani ipak došli do pobjede. Strijelac je bio Orihovski.

Bez obzira na ovaj poraz, Zoran Zekić može biti zadovoljan, posebno drugim poluvremenom kojeg su Osječani odradili vrlo dobro.