Roma
Roma 4:0 Fiorentina
Fiorentina

Dario Dodić • utorak, 07.02.2017.

Roma je na svom Olimpicu lakše od očekivanog svladala Fiorentinu u sklopu 23. kola talijanske Serie A. U pobjedu 4:0 Edin Džeko ugradio je dva pogotka...

U prilično jednostranom dvoboju Roma je iznenađujuće lako došla do uvjerljive pobjede protiv Fiorentine i tako isprala gorak okus poraza od Sampdorije u prošlom kolu te ponovno na ljestvici Serie A preskočila Napoli i vratila se na drugo mjesto.

Fiorentina, za koju je svih 90 minuta odigrao Milan Badelj, a Nikola Kalinić (ozljeda) i Hrvoje Milić (klupa) ni minute, nije ozbiljnije ugrozila domaćeg vratara Szczesnyja tijekom 90 minuta.

Dugo je Roma lomila otpor Fiorentine, u 39. minuti dolaze napokon do vodstva. De Rossi je lijepo prebacio gostujuću obranu, Džeko milimetarski precizno izbjegava zaleđe, prima loptu prsima i šalje je pokraj vratara Tatarusanua za vodstvo Rimljana.

De Rossi je zakuhao i drugi gol, u 58. minuti. S desne je strane izveo slobodnjak, u sredini je pronašao Fazija koji glavom šalje loptu od desne vratnice u gol.

Ako već dotad nije bilo jasno tko će osvojiti tri poena na Olimpicu potvrda je stigla u 75. minuti, kontru u tri poteza izveli su domaći nogometaši, asistirao je Strootman, a loptu u mrežu za 3:0 poslao Nainggolan. Odličnu partiju drugim je pogotkom okrunio Edin Džeko u 83. minuti, uporno je pritiskao dvojicu Fiorentininih braniča, koji su nevjerojatnim spletom pogrešaka darivali napadača BiH, Džeko im uzima loptu i zabija za konačnih 4:0.