Ostali sportovi

Marina Kaštela upisala i drugi poraz, Ruskinje prejake i u uzvratu

Mihaela Bradovski • srijeda, 08.02.2017.

Marina Kaštela oprostila se od Europe porazom u osmini finala Challenge Cupa odbojkašica. Ruski Jenisej u oba susreta bio je uvjerljiv i ipak očekivano izborio prolaz...

Već nakon prvog dvoboja u Rusiji sve je bilo jasno. Jenisej je lakoćom slavio na svom parketu s 3:0, pokazao kako je razlika u kvaliteti očita i Kaštelanke su imale pred sobom nemoguću misiju. Na žalost, ona je uistinu bila nemoguća i Jenisej je i u drugom susretu slavio s istim rezultatom i izborio mjesto u četvrtfinalu.

I tijekom prvog seta Ruskinje su imale visoku prednost, vodile su s devet poena razlike da bi Marina u završnici uspjela smanjiti zaostatak, doći na minus tri, a set izgubiti s 25:21.

Osvajanjem tog seta Jenisej je prošao dalje, drugi je dobio s 25:18 da bi se domaće igračice potpuno raspale u trećem setu koji je otišao na stranu Ruskinja s 25:5.

Irina Kuznjecova sa 17 poena bila je najučinkovitija u redovima Jeniseja, a dobre su bile i Jekaterina Osičkina i Anastasija Harelik s po 11 poena.

Kod Marine Elena Vukić imala je 11 poena.

Osim Jeniseja prolaz u četvrtfinale osigurali su zasad i Bursa, Schweriner, Asterix, Olympiakos i Ostrava.