Branimir Korać • srijeda, 08.02.2017.

Odigrano je šest utakmica šesnaestine finala Fibine Lige prvaka, a od hrvatskih igrača nastupili su Roko Leni Ukić i Rok Stipčević. Obojica su stigli do pobjede, učinkom se istaknuo Stipčević...

Atenski AEK u prvoj utakmici šesnaestine finala upisao je pobjedu u gostima kod Juventusa 78:77. Zaslužena pobjeda Grka koji su imali i osam poena prednosti tijekom treće dionice, a na kraju su mogli i uvjerljivije slaviti, no Diggs je u samoj završnici ubacio tricu za malih poen razlike.

Upravo Jamar Diggs odigrao je odličnu utakmicu s 18 poena, sedam skokova i osam asistencija dok je na drugoj strani Roko Leni Ukić za 33 minute ubacio devet poena (2/6 za dva, 1/4 za tri) uz tri asistencije i dva skoka.

Veliku prednost uoči uzvrata ostvario je Sassari koji je s plus 22 svladao Nymburk. Raspoloženi domaćin ubacio je 13 trica, bio na 50 posto uspješnosti i nakon sporijeg ulaska u utakmicu imao sve pod kontrolom. Posebno dobro Talijani su reagirali početkom drugog poluvremena kada su se potpuno odvojili i odjurili do pobjede.

Odličan u domaćim redovima bio je Rok Stipčević koji je za 27 minuta ubacio 20 poena (2/3 za dva, 3/5 za tri), a tome dodao pet asistencija i tri skoka.