Fiorentina
Fiorentina 3:0 Udinese
Udinese

Dario Dodić • subota, 11.02.2017.

Nogometaši Fiorentine lakše su od očekivanog došli do pobjede na svom travnjaku, u 24. su kolu talijanske Serie A s laganih 3:0 svladali Udinese...

Nakon teškog poraza od Rome na Olimpicu nogometaši Fiorentine vratili su se pobjedama, na svom su Artemio Franchiju bez ikakvih problema s 3:0 svladali Udinese.

Svih 90 minuta u dresu Viola odigrali su Milan Badelj i Hrvoje Milić, dok je Nikola Kalinić ušao u 67. minuti. Bila je to prva utakmica hrvatskog napadača nakon ozljede koljena.

Nije to bila posebno lijepa utakmica, Udinese je u 90 minuta igre tek jednom opasnije priprijetio domaćem vrataru Tatarusanuu, početkom drugog dijela zaustavio je pokušaj Zapate glavom.

Povela je Fiorentina krajem prvog poluvremena, prvo je s ruba kaznenog prostora Bernardeschi oprobao udarac, lopta odsjeda na gredi, ali se na nesreću gostiju odbija do Borje Valera, koji odbijanac posprema u mrežu za vodstvo Viola 1:0.

Nakon dvije trećine igre Fiorentina je imala 2:0. S 20-ak metara opalio je Babacar, lopta se odbila od jednog Udineseovog braniča, promijenila smjer, prevarila Karnezisa i završila u mreži gostiju.

Pet minuta kasnije u igru je ušao Kalinić, trudio se, ali vidjelo se da nije nastupao zbog ozljede, nekoliko puta se našao u situacijama koje inače bez problema pretvara u pogodak, ovog puta nije bio dovoljno spretan.

Deset minuta prije kraja Fiorentina je došla i do trećeg pogotka. Nakon slobodnog udarca Viola Seko Fofana rukom dira loptu u živom zidu, sudac pokazuje na bijelu točku, Federico Bernardeschi zabija za konačnih 3:0.

Stipe Perica ušao je za Udinese u igru u 54. minuti, ali nije uspio pomoći svojoj momčadi doći makar do počasnog pogotka.