Dario Dodić • nedjelja, 12.02.2017.

Dario Šarić predvodio je Philadelphia 76erse do pobjede nad Miami Heatom kojom su zaustavili niz od 13 pobjeda Heata. Mario Hezonja dobio je značajnu minutažu u teškom porazu Orlanda, Kevina Duranta dočekala je užarena atmosfera u povratku na "mjesto zločina"...

Svemu lijepom dođe kraj pa tako i velikom nizu pobjeda Miami Heata. Fantastičan niz od 13 pobjeda zaustavili su Philadelphia 76ersi sinoćnjom pobjedom 117:109, uz ponovno sjajnu partiju Darija Šarića. Heat treću utakmicu zaredom nije mogao računati na Diona Waitersa, dok su 76ersi odigrali 12. od posljednjih 13 utakmica bez Joela Embiida.

Ne stižu dobre vijesti u vezi Embiidovog oporavka, magnetska rezonanca otkrila je da mu je neznatno popucao meniskus u koljenu, Philadelphijina liječnička služba nije sigurna je li riječ o staroj ozljedi ili je i to prouzročio pad, teško je za vjerovati da će odigrati ijednu utakmicu prije All-Star pauze, vjerojatno neće sudjelovati niti u Rising Stars utakmici.

Najbolji u redovima Sixersa u drugoj uzastopnoj pobjedi bili su Dario Šarić, Nerlens Noel i Robert Covington sa po 19 poena. Dario je na parketu proveo 26 minuta i uz spomenutih 19 poena (4/4 za 1. 6/10 za 2, 1/5 za 3) upisao šest skokova, četiri asistencije, dvije ukradene lopte i blokadu.

Čak su sedmorica igrača Philadelphije bila dvoznamenkasta, uključujući kompletnu početnu petorku.

Goran Dragić bio je prvo ime Heata s 30 poena, na 26 ubačaja zaustavio se James Johnson. Hassan Whiteside svoju je večer okončao s 12 poena i 19 skokova.

Nakon lošeg ulaska u sezonu Dallas Mavericksi sve više nalikuju playoff momčadi. Sinoć su protiv Orlando Magica došli do šeste pobjede u posljednjih osam nastupa, uvjerljivo su slavili na svom parketu 112:80 u utakmici koja je bila riješena već na poluvremenu.

S druge pak strane, Magic je upisao četvrti uzastopni poraz, ali veseli što je Mario Hezonja dobio priliku u početnom sastavu. Odigrao je 35 minuta, u odnosu na svoje nezainteresirane suigrače bio je vrlo dobar, pogotovo defenzivno, ali da igra u iole kvalitetnijoj momčadi ovo bi se protumačilo kao prosječan nastup uz relativno slab šut.

Ubacio je sedam koševa (2/5 za 2, 1/6 za 3) uz šest skokova, dvije asistencije, dvije ukradene lopte i jednu blokadu. Priliku je dobio i Damjan Rudež u posljednjoj, nevažnoj četvrtini, odigrao je 12 minuta i ubacio pet poena (1/3 za 2, 1/3 za 3) uz jednu asistenciju i jednu ukradenu loptu.

Najbolji kod Mavericksa bio je Wesley Matthews s 20 poena, Dirk Nowitzki ubacio je 14 koševa u 18 minuta na parketu, a Mavse je razveselio i povratak Derona Williamsa nakon ozljede. Odigrao je 16 minuta, prikupio sedam poena, četiri asistencije i tri ukradene lopte.

Najbolji kod Magica bio je Biyombo s 15 koševa, na 14 se zaustavio Evan Fournier.

Užarena je atmosfera bila u Oklahoma Cityju, u grad je prvi put nakon što je Thundere zamijenio Warriorsima stigao Kevin Durant. Tijekom čitave večeri navijači su mu davali do znanja što misle o njemu i njegovoj izdaji, a on im se odužio sjajnom utakmicom i pobjedom Golden Statea 130:114.

"Košarka je zabavna, pogotovo u ovakvom okruženju. Navijači su bili sjajni, bili su glasni - najglasniji što sam ih ikad čuo", bocnuo je navijače Durant poslije susreta.

Durant je bio najbolji pojedinac Warriorsa s 34 poena i devet skokova u 33 minute na parketu. Po 26 su koševa dodali Klay Thompson i Steph Curry (osam skokova, devet asistencija).

Kod Thundera ništa nova, Russell Westbrook ubacio je 47 koševa, uz 11 skokova, osam asistencija, ali i 11 izgubljenih lopti. Victor Oladipo dodao je 20 poena.

Cleveland Cavaliersi vratili su se s gostujuće turneje i nakon poraza od Oklahome upisali domaću pobjedu protiv Denver Nuggetsa 125:109. U momčadi Cavsa vidjeli smo i jedno novo lice, drugi izbor drafta 2011. godine, Derrick Williams potpisao je 10-dnevni ugovor s prvacima, no obje se strane nadaju da bi mogao dugoročno ostati u klubu.

Cavse su do pobjede nad Nuggetsima sa po 27 koševa predvodili Kyrie Irving i LeBron James (12 asistencija). 16 koševa i devet skokova u pobjedu Clevelanda ugradio je Kevin Love. Williams je odigrao 21 minutu i upisao sedam poena.

Ponovno je sjajan kod Nuggetsa bio Nikola Jokić, s 27 koševa i 13 skokova bio je najbolji u redovima poražene momčadi. Po 16 koševa dodali su Harris i Murray.

NBA, rezultati:
Charlotte - L.A. Clippers 102:107 (Batum 25 koševa/Crawford 22 koša)
Indiana - Milwaukee 100:116 (Miles 23 koša/Antetokounmpo 20 koševa, 10 asistencija)
Philadelphia - Miami 117:109
Cleveland - Denver 125:109
Oklahoma City - Golden State 114:130
Houston - Phoenix 133:102 (Harden 40 koševa/Booker 18 koševa)
Dallas - Orlando 112:80
Utah - Boston 104:112 (Hayward 31 koš/Thomas 29 koševa)

• narada10812.02.2017. u 10:57