Petar Jenjić • nedjelja, 12.02.2017.

Odigrane su dvije utakmice 22. kola ABA lige. Budućnost je visokom pobjedom protiv Karpoša 95:61 osigurala mjesto u doigravanju, dok je FMP na domaćem terenu bio bolji od Union Olimpije 89:79...

Nakon Crvene zvezde i Partizana košarkaši Budućnosti treća su momčad koja je osigurala doigravanje u regionalnoj ligi. Večeras je crnogorska momčad slavila na domaćem terenu protiv Karpoš Sokolija rezultatom 95:61. Zanimljivo je i to da je ovo prvi poraz makedonske momčadi još od sedmog siječnja kada s izgubili od Partizana.

Trenutno treća ekipa lige nije imala prevelikih problema i sve je bilo riješeno nakon prvih deset minuta koje su zaključili s visokih +20 (35:15). Do kraja su susreta samo održavali prednost, do konačnih 24 razlike.

Do pobjede ih je predvodio J.R. Reynolds s 18 poena (4/4 za dva, 2/5 za tricu, slobodna bacanja 4/4), dok su po 14 koševa dodali Nemanja Gordić (šest asistencija) i Owen Klassen (deset skokova).

Najučinkovitiji je kod gostiju bio Dragan Labović sa 16 koševa (4/9 za dva, 2/4 za tricu, slobodna bacanja 2/3). Dominik Mavra i Zoran Vrkić nisu bili u sastavu makedonske momčadi.

Košarkaši FMP-a vratili su se na pobjedničke staze pobjedom protiv Union Olimpije rezultatom 89:79. Ono što je vrlo važno za beogradsku momčad je činjenica da su pobijedili s više od četiri razlike što im daje prednost u slučaju istog broja bodova sa slovenskom momčadi na kraju sezone. Podsjetimo, Olimpija je u prvom dijelu sezone slavila protiv FMP-a 89:85 nakon produžetka.

Nakon izjednačene tri četvrtine u kojima se nijedna momčad nije previše odvajala FMP je s tri uzastopne trice u samo dvije minute došao do +8 (68:60), šest minuta prije kraja utakmice. Do kraja se susreta gosti nisu uspjeli spustiti ispod četiri koša zaostatka.

Do pobjede ih je predvodio odlični Dejan Davidovac s 28 poena (4/7 za dva, 5/7 za tricu, slobodna bacanja 5/7) i pet asistencija, dok je Dragan Apić dodao 18 koševa (4/6 za dva, slobodna bacanja 10/12).

Najbolji je kod gostiju bio Nikola Janković s 19 poena (9/14 za dva, slobodna bacanja 1/4) i osam skokova.