Zadar napokon prekinuo seriju poraza u regionalnoj ligi i slavio prvi put u 2017.

Branimir Korać • petak, 10.02.2017.

Nakon šest uzastopnih poraza u ABA ligi, Zadar je napokon stigao do pobjede. U Višnjiku ugostio je momčad Mornara i slavio prvi put u ovom natjecanju u 2017. godini...

Još tamo 26. prosinca prošle godine Zadar je posljednji put slavio u ABA ligi. Tada je u Višnjiku gostovala Budućnost koju su Zadrani iznenadili sa 78:76, a nakon toga redom su bilježili poraze. Crvena zvezda, Cedevita, MZT, Mega Leks, Krka i Igokea pobjeđivali su Zadrane da bi niz prekinuli u dvoboju s Mornarom.

Važna je to pobjeda za Zadar koji se tako uspio pomaknuti s posljednje pozicije upisavši sedmu pobjedu. Koliko je borba za opstanak žestoka, pokazuje podatak da sedam pobjeda kao i posljednjeplasirana Krka imaju i Mornar, Mega Leks i MZT.

Protiv momčadi iz Bara Zadar je već u prvom poluvremenu većim dijelom bio u vodstvu da bi Crnogorci u zadnje tri minute uspjeli tricaškom serijom Antabije Wallera ipak na odmor odnijeti vodstvo 35:34.

U drugom poluvremenu ipak nije bilo dvojbe. Zadar je tu odigrao vrlo dobro, svoje najbolje minute u regionalnoj ligi ove godine te je na kraju visoko slavio 80:62.

Sredinom treće dionice Zadrani su vodili s malih 42:40 nakon čega rade seriju 8:0 i odvajaju se na ugodnu prednost. Gosti su uspjeli smanjiti zaostatak do kraja treće četvrtine na minus šest, ali vrlo brzo Zadar se ponovno odvojio i ovaj put nije bilo povratka za Mornar.

Ivan Marinković kod Zadra je ubacio 17 poena, Boris Barać 13 uz pet skokova, a Jakov Vladović 11 uz pet skokova i četiri asistencije.

Kod Mornara Waller je susret završio s 28 poena i tricom 5/12.

• narada10810.02.2017. u 22:55
    napokon, napokon su Zadrani odigrali kako mogu i kako moraju. Obrana puno bolja nego zadnjih mjeseci. No, nista nije dobiveno osim dva boda, jer je omjer sa drugim ekipama na dnu je negativan.