Cibona komplicirala pa u zadnjoj četvrtini pregazila Škrljevo

Branimir Korać • petak, 10.02.2017.

U 17. kolu A-1 lige košarkaša očekivane pobjede ostvarili su Cibona i Jolly. Cibosi su tek u zadnjoj četvrtini osigurali pobjedu protiv Škrljeva dok je Jolly bez veće muke svladao Zagreb...

Trebao je to biti lagan posao za Cibonu i nakon prvog poluvremena činilo se da će tako i biti. Škrljevo je već bilo u visokom zaostatku, međutim u nastavku susreta situacija na parketu se promijenila.

Kombinacija dobre igre gostiju i opuštanja kod domaćina rezultirala je time da je Škrljevo treću četvrtinu dobilo s čak 26:14 i Cibonina visoka prednost potpuno se istopila. Uoči zadnjih deset minuta domaćin je imao vodstvo 64:59, a gosti su tri minute prije kraja treće četvrtine čak vodili.

Ipak u posljednjoj dionici Cibosi su se uozbiljili, pomogla je i kratka rotacija kod gostiju čime su dosta izgubili na svježini i domaćin se potpuno odvojio te na kraju stigao do visoke pobjede 98:71.

Odličnu utakmicu odigrao je Domagoj Bošnjak koji je ubacio 23 poena uz samo jedan promašaj iz igre, Željko Šakić dodao je 21 poen i pet skokova uz također tek jedan promašaj, a Nik Slavica upisao je 14 poena i devet skokova.

Kod Škrljeva Antonio Boban završio je s 19 poena i šest skokova, a Brian Williams pratio ga je s 15 poena.

Jolly je imao lagan posao na svom parketu protiv Zagreba. Šibenčani su već u prvom poluvremenu stvorili visoku prednost i za razliku od Cibosa, nisu se toliko opustili i slavili su 96:79.

Već na odmoru bilo je 54:33 za Jolly i tu je susret odlučen. Zagreb nije uspio u drugom poluvremenu ozbiljno zaprijetiti preokretom, a najbliže što je došao bilo je na minus deset minutu i pol prije kraja susreta. Bruno Markulin, Šime Špralja i Ivan Novačić odmah su odgovorili serijom 6:0 čime je ugašena i mala nada Mrava.

Novačić je predvodio Šibenčane s 31 poenom, deset skokova i pet asistencija, a Michaelyn Scott dodao je 13 poena i pet asistencija. Kod poraženih po 22 poena upisali su Luka Božić (šest asistencija) i Pavle Marčinković (pet skokova).