GKK Šibenik tek u drugom poluvremenu slomio otpor Hermes Analitice

Branimir Korać • četvrtak, 09.02.2017.

U susretu 17. kola A-1 lige košarkaša GKK Šibenik upisao je domaću pobjedu protiv Hermes Analitice 93:75. Šibenčani su tek u drugom poluvremenu slomili otpor momčadi koja je ove sezone skupila tek tri pobjede...

Više od 20 minuta Šibenčani su se mučili protiv Hermes Analitice i kao da su još uvijek bili u šoku nakon poraza u derbiju u Splitu. Hermes Analitica nije trebala predstavljati problem za domaćina, ali tek u nastavku izgubila je korak.

Tijekom prvog poluvremena Hermes Analitica imala je i 11 poena prednosti, vodila je 29:18, ali tu se domaćin trgnuo i počeo je smanjivati zaostatak.

Nakratko su Šibenčani i poveli sredinom druge dionice, ali na odmor su ipak otišli s minusom 36:34.

Ipak u drugom dijelu nije bilo dvojbe. U 27. minuti Hermes je posljednji put vodio, imao je plus dva, ali onda je krenula serija domaćina koji je vrlo brzo pobjegao na 20 razlike.

Do kraja susreta domaćin je mirno održao prednost i u konačnici slavio s uvjerljivih 93:75 što nije bilo izvjesno još sredinom treće dionice.

Doi pobjede su ga predvodili Roko Badžim s 23 poena i pet asistencija i Ive Ivanov s 20 poena i šest skokova. Kod gostiju Ivan Svoboda ubacio je 29 poena, a Domagoj Samac 22 uz devet skokova.