Nizu Splita došao kraj, Zadar nakon produžetka slavio na Gripama

Petar Jenjić • nedjelja, 12.02.2017.

U novom susretu 17. kola A-1 lige košarkaši Zadra slavili su na gostovanju kod Splita nakon produžetka rezultatom 91:94 i upisali treću pobjedu u nizu u svim natjecanjima...

Nakon šest uzastopnih pobjeda Split je upisao novi prvenstveni poraz, drugi ove sezone. Na Gripama je bio bolji Zadar koji je nakon produžetka slavio 91:94 i upisao devetu pobjedu ove sezone.

Kovačević je tricom na samom početku donio prednost Zadru (2:3), ali je vrlo raspoloženi Rančić povezao sedam poena i donio prednost Žutima. Na isti je način, na drugoj strani, uzvratio Vladović, ali napadački raspoloženi Splićani nisu ispuštali vodstvo. Nakon poena Jukića imali su +8 (22:14) u sedmoj minuti. Splitov je centar već nakon prve četvrtine ubacio 11 poena, a njegova je momčad efikasnu prvu četvrtinu rezultatom 30:24.

Bolje je Zadar otvorio drugu dionicu i ostavio svoje protivnike bez koša prve tri minute i približio se na samo poen zaostatka (30:29) da bi nakon ubačaja Ramljaka došao i do prvog vodstvo još od Kovačevićeve trice na samom početku susreta. Izjednačena četvrtina nije ponudila prevelika odvajanja ijedne momčadi pa je na odmor s minimalnom prednošću otišao Zadar poenima Mazalina (43:44).

Gdje su započeli u završnici prvog poluvremena Zadrani su nastavili i u drugom. Iskoristili su slabu večer Filipovića koji je zaredao nekoliko izgubljenih lopti i gosti su nekoliko puta poentirali iz tranzicije. Serijom 12:2 došli su prve dvoznamenkaste prednosti na susretu (45:56). Dugo se domaćin mučio sa šutem za tricu, ali je jednu pogodio u pravom trenutku, u samoj završnici treće četvrtine preko Kedže za dolazak na samo tri koša zaostatka (60:63), uskoro i do izjednačenja.

Nijedna se momčad nije previše odvajala niti u posljednjoj četvrtini što dovoljno govori o izjednačenosti ove utakmice. U posljednju su minutu ušli gosti s dva poena prednosti (79:81). Nakon pet osobnih Marinkovića i Baraća Split je preko Rančića došao do izjednačenja 33 sekunde prije kraja. Krajina je polaganjem ponovno vratio prednost gostima, ali su Žuti nakon vrlo teškog šuta Rančića izborili produžetak u posljednjoj sekundi (83:83).

U posljednju su minutu produžetka Zadrani ušli s tri poena prednosti (87:90), Split nije bio precizan pa su gosti nakon poena Ramljaka s linije slobodnih bacanja došli na nedostižnih pet koševa prednosti (87:92) 22 sekunde prije kraja. Išao je domaćin na brzu realizaciju, ali Rančić nije pogodio tricu i nizu Splita je došao kraj.

Najučinkovitiji je kod Zadra bio Boris Barać sa 16 poena (4/5 za dva, slobodna bacanja 8/9), dok je Kristijan Krajina dodao 13 koševa (6/11 za dva, slobodna bacanja 1/1) i šest skokova.

Split je predvodio Damir Rančić s 21 poenom (4/5 za dva, 3/9 za tricu, slobodna bacanja 4/4).