Cibona poražena u Beogradu, Crvena zvezda osigurala prvo mjesto

Branimir Korać • nedjelja, 12.02.2017.

Cibona nije uspjela iznenaditi u Beogradu, poražena je od Crvene zvezde 69:56. Imali su domaćini i 20 poena prednosti, Cibona je smanjila zaostatak, ali nije uspjela ozbiljno zaprijetiti...

Crvena zvezda očekivano je svladala Cibonu u sklopu 22. kola ABA lige. Ovom pobjedom Beograđani su potvrdili prvo mjesto i kao vodeći krenut će u doigravanje.

Cibona je imala previše izgubljenih lopti, šuterski nije bila raspoložena i teško da je mogla napraviti nešto više u ovakvom odnosu snaga.

Sve do završnice prve četvrtine Cibosi su bili u igri, zaostajali su samo 14:13, ali u završnici četvrtine i na početku druge Crvena zvezda napravila je seriju 14:0 i pobjegla na visokih 15 razlike.

Do odlaska na odmor domaćin nije uspio pobjeći na još višu razliku, na poluvremenu je na semaforu stajalo 40:29.

Ulazak u drugo poluvrijeme nije bio dobar. Do sredine druge dionice Crvena zvezda se odvojila na najviših 20 razlike, ali Cibona je uspjela odgovoriti i serijom 15:2 smanjiti zaostatak na već podnošljivijih 55:48.

Učinilo se da bi Cibosi u završnih deset minuta mogli odvesti utakmicu u neizvjesne vode, ali punih šest minuta ostala je bez ubačaja iz igre i do Reynoldsovog polaganja zaostajala je ponovno visokih 15 razlike.

Do kraja susreta nije bilo većih promjena i Crvena zvezda rutinski je odradila posao i završila susret pobjedom 69:56.

Najbolji kod Crvene zvezde bili su s po 12 poena Luka Mitrović (šest skokova, šest asistencija) i Ognjen Kuzmić (deset skokova).

Kod Cibone nitko nije bio dvoznamenkast, a najviše poena ubacili su Paolo Marinelli i Ante Gospić po devet.