Petar Jenjić • nedjelja, 12.02.2017.

U prvom nedjeljnom susretu 22. kola regionalne ABA lige košarkaši MZT-a nadigrali su Krku rezultatom 89:65 i upisali vrlo vrijednu pobjedu u borbi za ostanak...

Makedonski MZT igra u jako dobroj formi posljednje vrijeme, danas je u ranom terminu na domaćem terenu slavio protiv Krke 89:65 i došao do treće uzastopne pobjede u regionalnoj ligi. Vrlo važni bodovi za Nazorovu momčad dovode ih iznad posljednjih pozicija koje sada dijele Zadar, Mega Leks, Mornar i njihov današnji protivnik Krka na omjeru 7-15.

Pobjeda Makedonaca vrijedi još i više s obzirom na podatak da su ih slovenski košarkaši u prvom dijelu sezone pobijedili s deset koševa razlike pa će u slučaju istog omjera pobjeda i poraza u prednosti biti MZT.

Nakon izjednačenog prvog poluvremena u kojem se nijedna momčad nije previše odvajala domaćin je ubacio u brzinu više. Sredinom treće četvrtine napravili su seriju 9:0, predvođeni Van Oostrumom koji je ubacio pet koševa. Na ulasku u posljednjih deset minuta imali su prednost od deset koševa (63:63) i do kraja je utakmice samo povećavali.

MZT je do pobjede predvodio odlični Josh Scott koji je susret zaključio s 24 poena (12/14 za dva) i 13 skokova. Xavier Thames je dodao 16 koševa (5/9 iz igre, slobodna bacanja 5/5).

Najbolji je kod gostiju bio Marko Luković sa 16 koševa (3/3 za dva, 2/7 za tricu, slobodna bacanja 4/4) i sedam skokova.