Cedevita praktički s najjačim snagama rutinski do pobjede protiv Gorice

Branimir Korać • srijeda, 08.03.2017.

Cedevita nije imala problema u susretu protiv Gorice. Nakon ispadanja iz Europe i kako se bliži kraju regularna sezona u ABA ligi, u hrvatskom prvenstvu i Cedevita nastupa u najjačem sastavu, a takva je prejaka za Goricu koja joj je bila protivnik u ovom kolu...

Goričani nisu stvorili previše glavobolje Cedeviti. Domaćin je rutinski stigao do pobjede 92:70, gosti su izdržali prvih 13 minuta, a onda je Cedevita pojačala gas i otišla do visoke pobjede.

Veljko Mršić pravilno je rasporedio minutažu među svim igračima tako da je na parketu najviše vremena proveo Luka Babić s 21 minutom, a najmanje Roko Rogić 13 minuta.

Mršić nakon susreta nije bio zadovoljan izvedbom svoje momčadi.

"Pobjeda nije bitna. Bitno je kako se igra, a mi nismo bili dobri i žao mi je ovo malo ljudi što je došlo da je moralo gledati ovakvu utakmicu. Učinit ću sve da se ovo više ne ponovi. Nije bitna pobjeda ili poraz. Bitno je kako se izgleda, a mi danas nismo dobro izgledali", izjavio je za Cedevitinu stranicu.

Goričani su u 13. minuti imali vodstvo 28:24 i Cedevitin trener u tom razdoblju imao je puno toga za prigovoriti svojim igračima. Međutim nakon toga uslijedila je serija 20:5 do kraja prvog poluvremena za ipak nešto bolji dojam.

U drugom dijelu posao je rutinski odrađivan, prednost je vrlo brzo dodatno narasla i do kraja susreta nije bilo više nikakvih dvojbi po pitanju pobjednika.

Cedevitu su do pobjede predvodili Miro Bilan s 15 poena i osam skokova te Ryan Boatright s 14 poena. Kod Gorice Ante Mašić ubacio je 22 poena uz šest skokova, a Trey Cornelious McDonald dodao je 15 poena i sedam skokova.