Dario Dodić • srijeda, 08.03.2017.

Bojan Bogdanović preporodio se otkako je iz Brooklyn Netsa došao u redove Washington Wizardsa. Sinoć je predvodio Wizardse do pobjede protiv Phoenix Sunsa, pritom srušivši rekord kluba. U probrano društvo petorice igrača koji su u karijeri postigli minimalno 30.000 koševa u NBA sinoć se kao prvi stranac pridružio Dirk Nowitzki. Russell Westbrook ostvario je učinak karijere, ali su Thunderi ponovno izgubili...

Bojan Bogdanović igra košarku života u Washingtonu! Sinoć je u pobjedi Washington Wizardsa u gostima kod Phoenix Sunsa 131:127 srušio rekord kluba pogodivši 16 od 16 slobodnih bacanja. Nitko u povijesti franšize nije ubacio sto posto slobodnih bacanja, a da ih je ukupno bilo više od 15. Trenutno je na 33 pogođena uzastopna slobodna bacanja što je najviše među aktivnim nizovima u NBA. Još je jednom predvodio Wizardse i potvrdio kakvu su sjajnu akviziciju napravili u glavnom gradu SAD-a.

Bojan je u 29 minuta na parketu ubacio 29 koševa (16/16 za 1, 2/3 za 2, 3/6 za 3), uz čak devet skokova, i tako predvodio Wizardse do pobjede u čudnoj utakmici u kojoj su Wizardsi ispucali čak 53 slobodna bacanja, što je rekord ove sezone u NBA. Pogodili su ih 42.

"Igramo četiri utakmice u pet dana i moramo biti fokusiraniji. Igrao sam puno čudnih utakmica u Europi, ali ovo je bila jedna zaista čudna utakmica. Previše je bilo uspona i padova", rekao je Bogdanović nakon pobjede protiv Sunsa.

Bradley Beal dodao je 27 poena, John Wall 25 koševa i čak 14 asistencija. Protiv raspoloženog trojca Bogdanović - Beal - Wall Sunsi nisu imali rješenja.

Najbolji je kod domaćina bio Eric Bledsoe s 30 poena, Devin Booker zaustavio se na 25 ubačaja.

Dirk Nowitzki je fantastičnom predstavom u pobjedi Dallas Mavericksa protiv Los Angeles Lakersa 122:111 podsjetio na najbolje dane i upao u klub igrača s 30.000 postignutih koševa u karijeri. Probrano je to društvo sa samo šest imena, četvoricom članova Kuće slavnih i jednim budućim članom (Kobe Bryant). Nowitzki je postao prvi stranac u tom klubu i tek treći igrač kojem je to pošlo za rukom u jednom klubu (Karl Malone s Utah Jazzom i Bryant s Lakersima).

Sinoć mu je protiv Lakersa trebalo 20 poena da bi došao do brojke od 30.000, Nijemac je to ekspresno napravio iako je ove sezone tek pet puta došao do 20 poena u utakmici. Postigao je prvih osam poena Mavericksa, u manje od dvije minute, a prvu je četvrtinu okončao izjednačivši najbolji učinak karijere po broju postignutih koševa u prvoj četvrtini - 18. Trebala mu je tek minuta kako bi u drugoj četvrtini došao do tražene brojke.

Proslavio je Nowitzki s klupom i vlasnikom Markom Cubanom, a zatim se poklonio navijačima koji su ga nagradili ovacijama. Ukupno je postigao 25 poena, sve u prvom poluvremenu, samo mu je jedan nedostajao do najboljeg učinka sezone. Dodao je i 11 skokova.

18 poena u pobjedu Mavsa ugradio je Seth Curry, na 16 se zaustavio Yogi Ferrell, 15 je ubacio Matthews, a 14 Barnes, kompletna početna petorka Mavericksa bila je dvoznamenkasta.

D'Angelo Russell i Jordan Clarkson predvodili su Lakerse sa po 22 koša. Po 13 su ubacili Randle (18 skokova, 10 asistencija), Ingram i Young. Ivica Zubac bio je upitan zbog ozljede, nije ulazio u igru.

Russell Westbrook još je jednom bio sjajan i još su jednom njegovi Oklahoma City Thunderi izgubili. Westbrook je postigao najviše koševa u karijeri, čak 58, ali je u ključnim trenucima u završnici utakmice promašio četiri šuta i Portland Trail Blazersi došli su do pobjede 126:121.

Uz 58 poena dodao je i devet asistencija. Drugi najbolji igrač Thundera bio je Victor Oladipo sa 16 koševa, još je samo Enes Kanter bio dvoznamenkast, ubacio je 11 poena.

Goste je predvodio Allen Crabbe s 23 poena, Damian Lillard ubacio je 22 koša, a C.J. McCollum 21. Sjajnu je partiju pružio i Jusuf Nurkić, susret je završio sa 17 koševa i osam skokova, uz nekoliko ključnih poena u završnici.

NBA, rezultati:
Oklahoma City - Portland 121:126
Dallas - L.A. Lakers 122:111
Phoenix - Washington 127:131

• narada10808.03.2017. u 20:36
    1995, intervju sa mladićem od 17 godina prije prve utakmice za U18-repku: „Šta ćeš napraviti ako košarkaška karijera ne bude uspjela?" Dirk, bezbrižno: „ Ne znam, moj stari ima molarski zanat, tu bih mogao početi ..." E moj Dirk ...Legendo.