Branimir Korać • petak, 10.02.2017.

"Ovo mi je osma utakmica za ovu momčad u Euroligi, ali osjećam se kao da sam ih odigrao 88", rekao je Ante Žižić nakon još jedne sjajne euroligaške predstave i pobjede njegove Darušafake protiv Fenerbahčea 72:65...

Istanbulski euroligaški dvoboj između Darušafake i Fenerbahčea pripao je Darušafaki koja je slavila sa 72:65. U toj pobjedi važnu ulogu igrao je Ante Žižić koji je svojom energijom puno pomogao suigračima, a susret je završio novim double-double učinkom od 14 poena (6/7 za dva) i deset skokova. I to bez obzira što su s druge strane stajali Ekpe Udoh i Jan Vesely.

Bio je to treći ovosezonski dvoboj ive dvije momčadi, Fenerbahče je tijesno slavio u turskom prvenstvu sa 79:78, ali Darušafaka je oba puta bila bolja u Euroligi. Nakon 71:64 u prvom susretu, ponovno je slavila s plus sedam.

Pobjeda Blattove momčadi ujedno je označila i prekid dva niza, onaj Darušafakin od čak pet uzastopnih poraza u svim natjecanjima te Fenerbahčeov od sedam uzastopnih pobjeda također u svim natjecanjima.

Nije počelo dobro za Darušafaku koja se dosta mučila u početku susreta, posebno u napadačkom dijelu gdje je jedino James Anderson predstavljao prijetnju za goste. Fenerbahče je nakon prve dionice vodio 20:10, a Anderson je ubacio osam od deset poena domaćina.

Situacija se okrenula u drugoj dionici koja je pripala domaćinu. Kao što se Darušafaka mučila u prvih deset minuta, Fenerbahče nije imao odgovor na obranu domaćina u drugoj četvrtini i na odmoru je na semaforu stajalo 34:31 za Darušafaku.

S četiri poena Žižića i dva Wanamakera Darušafaka je na početku drugog poluvremena otišla na sedam razlike, ali Fenerbahče je brzo odgovorio i odmah se vratio u utakmicu. Već do polovice treće dionice poravnao je rezultat i momčadi su bez prednosti ušle u zadnjih deset minuta.

Tamo je domaćin ponovno bio bolji, još jednom se odvojio na sedam razlike tri minute prije kraja, a nakon toga Fener više nije uspio doći na bliže od pet poena zaostatka.

Domaćin je mirno priveo utakmicu kraju i upisao vrijednu pobjedu u borbi za doigravanje.

Uz Žižića vrlo dobro odigrali su i Will Clyburn s 20 poena te Bradley Wanamaker s 12 poena i 11 asistencija. Kod gostiju Bogdan Bogdanović bio je na 18 poena (trica 1/8), a po 14 su dodali Ekpe Udoh (pet skokova) i Bobby Dixon (pet skokova.