Branimir Korać • četvrtak, 09.02.2017.

Pet susreta 22. kola Eurolige odigrana su ovog četvrtka, a domaćini su odnijeli četiri pobjede. Jedino je madridski Real bio uspješan u gostima...

Madridski Real nastavio je seriju pobjeda u Euroligi slavljem u gostima kod Uniksa. Madriđani su bili bolji s 81:77 i tako su zadržali vodeću poziciju. Presudilo je bolje otvaranje drugog dijela od strane gostiju koji su krenuli s 14:4, pobjegli na 79:70 i Uniks se više nije mogao vratiti.

"Čestitam svojim igračima na pobjedi, mislim da naši igrači s klupe odigrali vrlo važnu ulogu. U utakmicu smo ušli dosta sporo i u obrani i u napadu i nikako nismo mogli uhvatiti ritam. Drugo poluvrijeme bilo je dosta slično, trebali smo vremena i ponovno smo u pravo vrijeme podigli igru", rekao je Pablo Laso.

Anthony Randolph kod pobjednika ubacio je 19 poena, a Othello Hunter dodao je 14. Kod domaćina Keith Langford ubacio je 20 poena, a Artsiom Parahouski 12. Marko Banić za 21 minutu ubacio je šest poena (3/6 za dva).

U dvoboju hrvatskih trenera pobjedu je odnio slavljenik Velimir Perasović. Za 52. rođendan njegovi igrači odnijeli su mu dosta živaca, bili su u velikom zaostatku tijekom prvog poluvremena gubili i 19 razlike, ali u drugom dijelu su se oporavili, preokrenuli rezultat i odnijeli pobjedu.

"Vrlo zanimljiva i neizvjesna utakmica. Brzo smo se našli u velikom zaostatku, ali dobrom obranom uspjeli smo uz puno energije okrenuti susret. Navijači su nas podigli i odveli nas do ove velike pobjede", smatra Alex Kirk.

Vrlo dobru utakmicu odigrali su Thomas Heurtel sa 17 poena i šest asistencija te Tyler Honeycutt sa 16 poena i pet skokova. U Repešinom sastavu Rakim Sanders ubacio je 18 poena, a Mantas Kalnietis dodao je 15 poena. Krunoslav Simon upisao je za 18 minuta četiri poena (1/3 za dva, 0/1 za tri) i čak osam asistencija.

Moskovski CSKA nije imao problema protiv Crvene zvezde. Moskovljani su apsolutno dominirali i napadački su uništili Zvezdu koja je susret završila s primljenih 102 poena. Već u prvom poluvremenu CSKA je stigao do 58 poena i iako Zvezda nije puno zaostajala (12 poena), nije izgledala kao momčad koja može ovo okrenuti.

"Čestitke domaćinu na pobjedi, igrao je dobro i u obrani i u napadu. Od početka Moskovljani su igrali sjajno u napadu, prvu tricu promašili su nakon sedam pogođenih. U nastavku susreta rutinski su dovršili posao", priznaje Dejan Radonjić.

Posebno raspoloženi kod pobjednika bili su Nando De Colo s 25 poena i šest asistencija te Nikita Kurbanov s 18 poena i šest skokova. Kod gostiju Luka Mitrović ubacio je 16 poena uz devet asistencija, a Charles Jenkins upisao je 12 poena.

Do kraja neizvjesno bilo je u Tel Avivu gdje je Maccabi ugostio Baskoniju i upisao pobjedu 85:84. Za Maccabi je ovo bio vrlo važan dvoboj, osmo mjesto bježi mu tri pobjede i nije imao taj luksuz dozvoliti si poraz. Baskonia je u završnici imala priliku okrenuti rezultat i doći do pobjede, ali u zadnjih 15 sekundi nije realizirala napad.

"Sretan sam zbog ove pobjede, jako smo je trebali. Držali smo se plana, ovaj put nismo pogriješili kao u nekim ranijim utakmicama u protekla dva mjeseca i nismo popustili nakon poluvremena", rekao je Andrew Goudelock.

Upravo Goudelock bio je odličan s 21 poenom, a pratio ga je Sylven Landesberg s 18. Kod gostiju Andrea Bargnani ubacio je 17 poena, a Rodrigue Beaubois 16.

Brose je u prošlom kolu slavio protiv Maccabija i prekinuo negativnu seriju, ali opet se vratio porazima. Doduše bio je na teškom gostovanju kod Panathinaikosa koji jednostavno nije dopustio iznenađenje i upisao je pobjedu 81:72. U prvom poluvremenu domaćin nije uspio slomiti Nijemce, no u drugom dijelu potpuno je preuzeo kontrolu nad susretom i glatko je slavio.

"Imao sam dosta otvorenih šuteva i zahvalan sam svojim suigračima na tome. Bamberg je trebao u dosta utakmica slaviti ove sezone, to je jako dobra momčad stoga je pobjeda vrjednija", kaže Chris Singleton.

Singleton je ubacio 17 poena uz šest skokova, a po 16 su dodali James Feldeine i Ioannis Bourousis. Kod poraženih Daniel Theis ubacio je 18 poena uz pet skokova, a Leon Radošević za 19 minuta dodao je 11 poena (4/7 za dva) uz tri skoka.