Branimir Korać • subota, 11.02.2017.

Odigrana su i posljednja dva susreta 22. kola Eurolige, Barcelona je nastavila bilježiti poraze i dovela se u vrlo tešku situaciju...

U petak je probila vijest kako su igrači Barcelone financijski kažnjeni zbog loših igara i rezultata, no to nije pomoglo da se momčad pokrene i prekine lošu seriju rezultata. Ugostila je Barcelona u 22. kolu Eurolige Galatasaray i upisala domaći poraz 69:62.

Čak i nije toliko loše izgledalo za domaćin u prvih 30 minuta, imala je Barcelona prednost na ulasku u zadnju dionicu, ali tamo je sve prosula, odigrala vrlo loše i upisala poraz. Galatasaray joj se tako približio na ljestvici, a porazna činjenica za katalonskog diva je da je samo jednu pobjedu udaljen od posljednjeg mjesta.

"Teška večer za nas, igrali smo pod velikim pritiskom i to se vidjelo u svakom trenutku. Svi trebamo dobro razmisliti, moramo igrati zajednički i pronaći način za izlazak iz krize. Igrači su pod velikim pritiskom i pod svaku cijenu trebamo nekoliko pobjeda", istaknuo je utučeni trener domaćina Georgios Bartzokas.

Galatasarayju je ovo prva euroligaška pobjeda u gostima, a do nje su ga vodili Alex Tyus s 19 poena i devet skokova te Blake Schilb sa 16 poena, devet skokova i pet asistencija. Kod Barcelone Aleksandar Vezenkov ubacio je 18 poena, a Petteri Koponen 15 uz pet skokova. Ante Tomić za 28 minuta ubacio je šest poena (2/8 za dva) uz 11 skokova.

Olympiakos je očekivano stigao do pobjede protiv Žalgirisa, ali nije mu bilo lako. Litavci su se dobro držali i tek u posljednjoj četvrtini nisu izdržali i otišli su u poraz 73:64. Tek 80 sekundi prije kraja susreta Olympiakos je prvi put došao do dvoznamenkaste prednosti.

"Većim dijelom susreta igrali smo dobro i držali se plana iz svlačionice. Ključ poraza leži u trećoj četvrtini kada smo napravili puno pogrešaka i nismo u pravo vrijeme radili prekršaje. Brzo smo ušli u bonus i napadački smo izgubili na agresivnosti te nismo znali što napraviti s loptom", objašnjavao je Šarunas Jasikevičius.

U pobjedničkom sastavu Georgios Printezis ubacio je 17 poena uz deset skokova, a Matt Lojeski dodao je 11 poena. Kod Litavaca Lukas Lekavičius ubacio je 11 poena uz pet asistencija, a Paulius Jankunas deset poena uz pet skokova.