Split Tommy i Novo Vrijeme upisali po tri boda, Osječani preokrenuli protiv Squarea

Branimir Korać • srijeda, 15.02.2017.

Odigrana su tri susreta 14. kola 1. HMNL , a u sva tri bilo je dosta uzbuđenja. U konačnici su favoriti ipak izvukli puni plijen...

Split Tommy ostaje drugoplasirana momčad na ljestvici 1. HMNL nakon što je slavio u gostima kod Alumnusa s 4:3. Trebao je to biti jednostavan posao za goste, a još sedam minuta prije kraja činilo se da će i biti, međutim Alumnus je opasno zaprijetio i umalo kreirao veliko iznenađenje.

Split je odlično krenuo i golovima Rafinhe, Sutona i Koturovića odnio je na poluvrijeme vodstvo 3:0. U 33. minuti Saša Babić zabio je i četvrti go te se činilo da će domaćin pasti, ali upravo suprotno. U samo tri minute Ante Matan, Grgić i Pintar smanjuju na 4:3 za vatrenih zadnjih tri minute. Gosti su se tu ipak obranili i zadržali vrijedna tri boda.

Novo Vrijeme dosta se namučilo protiv Broda i slavilo je tek s 2:0. Gosti nisu bili bezopasni, imali su i oni dovoljno prilika za pogotke, ali za razliku od domaćina nisu ih iskoristili.

Makarani su poveli u 18. minuti nakon kontranapada pogotkom Kazazića, a konačnih 2:0 sretno je postavio Horvath u 33. minuti. Do tada vrlo dobri Brođani kao da su izgubili nadu u povratak te nisu više imali posebne šanse.

Osječani su preokretom u zadnjih deset minuta uzeli puni plijen protiv Squarea. Dubrovčani imaju za čim žaliti, vodili su 2:0, a onda su u završnici pali i upisali poraz.

Adrijan Micevski i Mato Šimunović šokirali su Osječane i Square je u 25. minuti vodio 2:0, ali u zadnjih osam minuta na scenu stupa Goran Dakić i postiže hat-trick za preokret i pobjedu domaćina 3:2.