Ukić dvoznamenkast u četvrtom prvenstvenom porazu AEK-a

Branimir Korać • srijeda, 15.02.2017.

Grci su imali na rasporedu susrete 18. kola tamošnjeg prvenstva, a Panathinaikos i Olympiakos nisu imali problema. Zato je poraz upisao AEK koji nije slavio kod Rethymna...

Košarkaši AEK-a upisali su tek četvrti ovosezonski poraz, a on je stigao u gostima kod Rethymna koji je bio bolji 72:65. Nakon što je AEK imao prednost na odmoru, u drugom dijelu domaćin je napravio preokret i odvojio se te slavio s plus sedam.

Toarlyn Fitzpatrick predvodio je pobjednika s 24 poena i sedam skokova, a Antreas Christodoulou dodao je 13 poena. Kod gostiju Michael Dixon ubilježio je 16 poena dok je Roko Leni Ukić za 33 minute ubacio 12 poena (3/10 za dva, 2/5 za tri) uz četiri asistencije.

Unatoč ovom porazu AEK i dalje čvrsto drži treće mjesto s omjerom 14-4 dok je Rethymnu ovo tek osma ovosezonska pobjeda.

Olympiakos je stigao do pobjede protiv Arisa 69:55 u zanimljivom susretu u kojem je domaćin dominirao bez većih problema. Već do poluvremena pobjegao je na 20 razlike i dalje nije imao problema.

Erick Green s 14 poena i Vassilis Mantzaris s 11 poena predvodili su strijelce domaćina, a kod gostiju Vassilis Kavvadas ubilježio je 13 poena.

Problema nije bilo niti ta Panathinaikos koji je bez problema slavio protiv Lefkadasa. Konačnih plus 30 dovoljno pokazuje kakav je bio odnos snaga u dvoboju u koje su gosti već na poluvremenu zaostajali 24 razlike.

Kenny Gabriel sa 17 poena te s po 13 Pappas i Calathes predvodili su domaćina.