Vrlo uvjerljivi nastupi i visoke pobjede Futsal Dinama i Broda 035

Branimir Korać • subota, 18.02.2017.

Odigrana su tri susreta 15. kola 1. HMNL, a favoriti su ih završili pobjedama. Posebno uvjerljivi bili su Futsal Dinamo i Brod 035...

U zagrebačkom dvoboju u 15. kolu 1. HMNL Futsal Dinamo ugostio je momčad Uspinjače. Unatoč odličnom startu gostiju, Futsal Dinamo na kraju je vrlo uvjerljivo slavio s 8:3.

Igrači Miće Martića prespavali su početak susreta i uz dva gola Obšivača te jedan Baneka Uspinjača je nakon samo šest minuta vodila s 3:1 (Capar za Dinamo). Ipak do odlaska na odmor Futsal Dinamo uspio je okrenuti rezultat i to uz dva gola sjajnog Vedrana Matoševića te jedan Hrvoja Penave.

U drugom dijelu domaćin je potpuno dominirao, postigao još četiri pogotka i to dva Grbeša te po jedan Matošević i Matej Horvat za konačnih 8:3 i nove probleme za Uspinjaču.

Vrlo uvjerljiv bio je Brod 035 koji je ugostio Alumnus i svladao ga s čak 9:3. Sve je bilo poznato već u prvom dijelu koji je završio s uvjerljivih 5:1 za domaćina.

Dva gola Kajfeša te po jedan Čavara i Bundavice uz autogol Matana donijeli su Brođanima visoko vodstvo 5:0 već nakon 19 minuta igre da bi Mirković autogolom samo smanjio u posljednjim trenucima prvog dijela.

U nastavku susreta nastavilo se i punjenje gostujuće mreže, još su zabijali Čavar dvaput te Mirković i Barišić, a na drugoj strani Matan i Pajalić pobrinuli su se za konačnih 9:3.

Do očekivane gostujuće pobjede stigao je Osijek, ali dosta teško. Tek u samoj završnici Osječani su postigli oba pogotka i s 2:0 stigli su do pobjede.

U 37. minuti Sanel Bojkić zaradio je isključenje zbog prekršaja u stopostotnoj situaciji za goste, a nakon toga Goran Dakić i Dino Bartolucci postižu pogotke za goste i vrijedna tri boda.