Real Madrid
Real Madrid 2:0 Espanyol
Espanyol

Dario Dodić • subota, 18.02.2017.

Nogometaši Real Madrida na svom su Santiago Bernabeuu rutinski svladali Espanyol u susretu 23. kola Primere rezultatom 2:0. Zinedine Zidane uspio je odmoriti Modrića, Navasa i Benzemu, koji nisu ni kandidirali za ogled s Espanyolom...

Poprilično je bezbolno Zinedine Zidane odmorio neke ključne igrače protiv Espanyola, bez da se to osjetilo na krajnjem rezultatu. Zidane je odlučio odmoriti Modrića, Navasa i Benzemu, koji uopće nisu niti kandidirali za sastav, zbog ozljede nije nastupio Sergio Ramos, na klupi je ostavio Marcela i Casemira, što je značilo da je od prve minute priliku dobio Mateo Kovačić.

Nije to bila najljepša utakmica Reala ove sezone, ali samo tri dana nakon velike pobjede protiv Napolija u Ligi prvaka najvažniji je bio rezultat i da se nitko ne ozlijedi. Izuzmemo li neugodnu modricu i posjekotinu ispod Kovačićevog lijevog oka zbog koje je završio na šivanju, svi su igrači ostali neozlijeđeni.

Nakon nešto više od pola sata Kraljevski je klub došao do vodstva. S desne je strane, s ruba kaznenog prostora Isco poslao centaršut na drugu vratnicu gdje pronalazi Moratu, koji glavom zabija za 1:0 Reala.

Do kraja utakmice još je mogao nekoliko golova postići domaći sastav, ali Zidanea će sigurno razveseliti činjenica da je konačnih 2:0, nakon duge pauze zbog ozljede postavio Gareth Bale. Velšanin je u igru ušao u 71. minuti umjesto Morate, a u 83. zabija za 2:0.

Priliku su mu u brzoj kontri Reala pripremili Cristiano Ronaldo i Isco, koji je lijepo uposlio brzonogog Balea, Velšanin rutinski zabija za konačnih 2:0. Mogao je Real i do trećeg pogotka, u sudačkoj nadoknadi srušen je u šesnaestercu Espanyola Ronaldo, sudac Mallenco prvo pokazuje na bijelu točku, a zatim na sugestiju linijskog suca mijenja odluku i dosuđuje zaleđe. Usporene snimke pokazale su da zaleđa nije bilo.

Mateo Kovačić igru je napustio u 61. minuti.