Dario Dodić • nedjelja, 19.02.2017.

U 25. kolu talijanske Serie A Genoa je upisala treći uzastopni poraz, teško je stradala u gostima kod fenjeraša Pescare. Napoli je isprao gorak okus poraza od Real Madrida pobjedom kod Chieva...

Trenerska stolica Ivana Jurića mogla bi se opasno zatresti nakon teškog poraza Genoe u gostima kod posljednjeplasirane Pescare. Jurićeva momčad izgubila je s čak 5:0, po prvi put u povijesti kluba Pescara je neku momčad porazila s pet ili više golova razlike.

Zanimljivo je i napomenuti kako je Pescara u prvih 24 kola postigla tek 22 gola, danas je protiv Genoe poprilično popravila iznimno slabu gol-razliku. Ovo je deveta uzastopna prvenstvena utakmica u kojoj Genoa nije došla do pobjede, štoviše tek su dvaput remizirali, upisali su čak sedam poraza pa se nameće pitanje koliko će još strpljenja uprava Genoe imati s Jurićem.

Sve je nizbrdo za goste krenulo već u petoj minuti kada je Orban autogolom doveo Pescaru u vodstvo. Caprari je podigao na 2:0 u 19., a već nakon pola sata bilo je velikih 3:0 za Pescaru, momčad koju je prije nekoliko dana preuzeo Zdenek Zeman nakon što je Massimo Oddo napustio klub.

Ništa se nije promijenilo niti u drugom dijelu, Caprari je svojim drugim golom povećao na 4:0 deset minuta prije kraja, konačnih 5:0 postavio je Cerri u 87. minuti.

Napoli je brzo isprao neugodan okus poraza u Ligi prvaka protiv Real Madrida, u Veroni je u gostima kod Chieva slavio s 3:1. Bila je to njihova treća uzastopna pobjeda, u posljednjih 11 utakmica ubilježili su devet pobjeda i dva remija.

Poveli su gosti iz Napulja nakon pola sata igre, prekrasan je pogodak postigao Lorenzo Insigne. Do kraja poluvremena bilo je već 2:0 za Napoli, Hamšik je zabio na dodavanje Allana.

Na 3:0 povisio je s 20-ak metara Zielinski u drugom poluvremenu, počasni pogodak za domaću momčad postigao je Meggiorini 20 minuta prije kraja utakmice.

Marko Rog i Ivan Strinić proveli su svih 90 minuta na klupi Napolija.

Udinese - Sassuolo 1:2 (Fofana 7'/Defrel 70', 79')

Sampdoria - Cagliari 1:1 (Quagliarella 22'/Isla 6')