Marjan Kreševac • nedjelja, 19.02.2017.

U prvom susretu nedjeljnog programa petog kola FA kupa Fulham je na Craven Cottageu dočekao Tottenham. Spursi, a posebice Harry Kane ozbiljno su shvatili ovaj susret i na kraju uvjerljivo slavili s 3:0 uz hat-trick Kanea...

Od kraja rujna Tottenham je u 14 gostujućih utakmica slavio samo dva puta, a zahvaljujući tom nizu ispali su iz EFL kupa, Lige prvaka, za sada iz utrke za naslovom prvaka Premiershipa i nakon poraza u Belgiji vjerojatno i iz Europske lige. Mauricio Pochettino ostao je poprilično smiren tijekom tog teškog perioda, ali još jedan poraz i ispadanje iz FA kupa ozbiljno bi uzburkali stvari.

S obzirom na sve Spursi su krenuli odlučno od prvog sučevog zvižduka, a prvu ozbiljnu priliku stvorili su već u četvrtoj minuti, Dele Alli je glavom spustio za Christiana Eriksena koji se odlučio na udarac, ali umjesto pogotka morao je čestitati Marcusu Bettinelliju na odličnoj obrani.

Nastavili su gosti pritiskati prema golu Fulhama odlučni da što prije postignu pogodak i olakšaju si posao oko plasmana u četvrtfinale kupa. To im je i uspjelo u 16. minuti, a krivac je Harry Kane. Trippier je brzo izveo ubacivanje sa strane i odlično poslužio Eriksena koji ubacuje u šesnaesterac u kojem je Kane i ovoga puta nema spasa za Bettinelija.

1:0 je škakljiva prednost koja ne garantira ništa, znali su to Spursi pa su nastojali postići i drugi pogodak, ali do kraja prvih 45 minuta to im nije pošlo za nogom. Imali su i sreće da nisu u posljednjoj minuti sudačke nadoknade primili pogodak, Scott Malone uputio je s lijeve strane centaršut snova, ali Neeskens Kebano nije uspio zahvatiti loptu i odlična prilika otišla je u vjetar.

Ubrzo su domaći na početku drugog poluvremena kažnjeni za propuštenu priliku. Kod Spursa u 51. minuti ista trojka je bila u akciji i isti egzekutor za udvostručenje vodstva. Koliko je Kane danas bio "unutra" pokazao je i svojim trećim pogotkom u 73. minuti. Hat-trick Kanea za ostanak u utrci za barem jednim trofejom.