MAXtv Prva liga, 21. kolo, 19.02.2017, 17:00 h, Park mladeži, gledatelja: 3068
Suci: Igor Pajač, Vedran Đurak, Davor Kožarec
Ante Erceg 82'
Hajduk

Hajduku samo bod u gradskom derbiju u Parku mladeži

Mihaela Bradovski • nedjelja, 19.02.2017.

Hajduk nije uspio uzvratiti Splitu za poraz u Kupu, prvenstveni dvoboj na otvaranju drugog dijela sezone u Parku mladeži završio je 1:1. Domaćin je čak i vodio do 82. minute kada je Erceg zabio za remi...

Kristijan Jakić
41'
9
Ivan Jovanović
74'
14
Josip Vuković
78'
Joan Carrillo

Trener Hajduka Joan Carrillo uoči dvoboja sa Splitom poručio je kako njegovi igrači nisu zaboravili Kup i ispadanje od gradskog rivala i da će to biti motiv više. Međutim nije pomoglo, Hajduk je još jednom ostao bez pobjede, ovaj put odigrao je tek 1:1.

"Tek" jer je riječ o momčadi s dna prvenstvene ljestvice koja je i u predsezoni imala problema, ostala je bez trenera Vjekoslava Lokice, zatim je u posljednji trenutak odustao i Elvis Scoria da bi Bruno Akrapović uletio kao zamjena neposredno prije početka sezone.

Međutim na travnjaku se to i nije toliko osjetilo, Hajduk je bio bolji, ali Split nije bio posve podređen i on je također prijetio. Na domaćim vratima stajao je mladi Luka Kukić koji je zamijenio ozlijeđenog Duku i vrlo dobro obavio je svoj dio posla.

U početku susreta bio je prisiljen na ranu dobru intervenciju kada je pucao iz slobodnog udarca Hamza Barry, no njegov pokušaj izbijen je u korner.

U 20. minuti prvo veliko uzbuđenje. Izveden je slobodni udarac nakon kojeg je u skoku najviši Marko Futacs, ali njegov pokušaj glavom prolazi pokraj vratnice.

U završnici prvog dijela domaćin je ostao bez ozlijeđenog Vidovića, a odmah nakon toga imao je i veliku priliku. Tomičić je odlično ubacio za Pešića koji je u gotovo idealnoj poziciji, ali udarac glavom bio je vrlo loš.

Na startu drugog dijela čisti zicer za domaćina. Nakon kornera loptu je prema golu uputio Mikulić, do nje je došao Dupovac i s dva-tri metra pucao preko vratnice.

Na drugoj strani blizu pogotku bio je Futacs čiji udarac brani Kukić da bi u 76. minuti Split ipak poveo. Jovanović je sjajno ubacio loptu u prostor za Pešića koji dolazi sam pred Stipicu i zabija za 1:0.

Hajduk je odmah krenuo po poravnanje i do njega došao već nakon šest minuta. Na ubačaj Vlašića najbolje je reagirao Erceg koji glavom šalje loptu u mrežu.

Odmah nakon toga Tudor gađa gredu nakon dodavanja Ercega i ostaje 1:1 čime su zadovoljniji domaćini. Hajduk uzima samo bod čime se bodovno poravnava s Osječanima.