Monaco obranio trofej u Francuskoj, Žalgiris glatko do osvajanja kupa

Petar Jenjić • nedjelja, 19.02.2017.

Završnice košarkaških kupova igraju se diljem Europe pa tako su u Litvi i Francuskoj odigrani finalni susreti. Žalgiris je bez većih problema slavio protiv Lietkabelisa 84:63, dok je Monaco pobjedom protiv ASVEL-a 95:91 obranio naslov u ovom natjecanju...

Prvi trofej za Jasikevičiusa

Žalgiris je završnicu kupa igrao na domaćem terenu i u konačnici je iskoristio na najbolji mogući način, podizanjem trofeja pobjednika. U finalu su bili bolji od Lietkabelisa 84:63 čime su došli do ukupno sedmog naslova u ovom natjecanju i prvog od dolaska Šarunasa Jasikevičiusa na poziciju trenera. Podsjetimo, kupove su osvajali i 1990., 2007., 2008., 2011., 2012. i 2015. godine.

Nakon izjednačenog prvog poluvremena kojeg su dobili samo s poenom prednosti (34:33), Žalgiris u nastavku ubacuje u brzinu više, u sjajnoj trećoj četvrtini postiže 28 poena i dolaze do dvoznamenkaste prednosti koja se do kraja samo povećavala, do konačnih +21 (84:63).

U pobjedi Žalgirisa su po 14 poena ubacili Brock Motum (3/3 za dva, 2/4 za tricu, slobodna bacanja 2/2) i Kevin Pangos (1/1 za dva, 3/8 za tricu, slobodna bacanja 3/4) koji je imao i sedam asistencija.

Kod Lietkabelisa su po 11 koševa postigli Simas Galdikas (5/7 za dva, slobodna bacanja 1/2) i Ben Magden (4/7 za dva, 1/2 za tricu, slobodna bacanja 0/1).

U susretu za treće mjesto Juventus je bio boji od Vytautasa rezultatom 70:61.

Gladir predvodio Monaco do naslova

Drugu uzastopnu sezonu košarkaši Monaca osvajaju francuski kup, danas su u vrlo zanimljivom finalu bili bolji od ASVEL-a rezultatom 95:91. Titulu najkorisnijeg igrača odnio je ukrajinski košarkaš Sergij Gladir koji je sjajnom završnicom osigurao pobjedu svojoj momčadi.

Vrlo izjednačen susret u kojem se nijedna momčad nije previše odvajala došao je do rezultata 75:75 u 33. minuti, a tada na scenu stupa spomenuti Gladir koji ubacuje 11 vezanih poena, podiže navijače na noge i osigurava svojoj momčadi mirniju završnicu finalne utakmice.

Monaco su s po 22 poena predvodili Sergij Gladir (1/2 za dva, 5/6 za tricu, slobodna bacanja 5/5) i Dee Bost (4/7 za dva, 3/7 za tricu, slobodna bacanja 5/11).

Kod ASVEL-a su po 18 koševa postigli Nikola Dragović (7/12 iz igre, slobodna bacanja 1/2) i Walter Hodge (6/11 iz igre, slobodna bacanja 5/7).