Milan
Milan 2:1 Fiorentina
Fiorentina

Branimir Korać • nedjelja, 19.02.2017.

U posljednjem susretu 25. kola talijanske Serie A Milan je svladao Fiorentinu s 2:1, a važne uloge igrali su hrvatski igrači. Mario Pašalić sudjelovao je kod pogotka Milana, a Nikola Kalinić bio je jedini strijelac za Fiorentinu...

Iako je ove sezone nešto sporije otvarao utakmicu i nije baš tako lako dolazio do pogodaka u prvom dijelu, Milan je protiv Fiorentine poentirao dvaput i stigao do pobjede zahvaljujući golovima u prvom poluvremenu.

Domaćin je imao manje prilika, bio je u podređenijem položaju, ali znao je iskoristiti svoje šanse i na kraju je uzeo sva tri boda.

Od početka su gosti dali do znanja da ih zanimaju sva tri boda i prvi su ozbiljnije zaprijetili udarcem Borje Valera, međutim Gianluigi Donnarumma bio je oprezan i obranio je taj njegov pokušaj bez većih problema.

Bez obzira na takav početak susreta, Milan je poveo u 17. minuti. Jose Sosa ubacio je iz slobodnog udarca, a Juraj Kucka odlično je pratio centaršut i glavom poslao loptu u mrežu.

Međutim već četiri minute kasnije poravnanje. Chiesa je ubacio nisku loptu s desne strane, pred golom je bio Nikola Kalinić i lakoćom poentirao iz blizine.

Nastavilo se u visokom ritmu te u 31. minuti Milan ponovno dolazi do vodstva. Mario Pašalić ostavio je loptu za Gerarda Deulofeua koji ju je povukao nekoliko koraka i onda krasnim udarcem sa 17 metara pogodio sami kut Tatarusanuovog gola.

Na startu drugog dijela gosti su tražili isključenje za Gustava Gomeza smatrajući da je kao posljednji igrač rušio Kalinića, ali branič Milana izvukao se samo sa žutim kartonom.

Pokušavali su gosti doći barem do boda, ali nisu uspjeli slomiti vrlo dobru domaću obranu. Čak štoviše, mogli su primiti i treći pogodak kada je u završnici Tatarusanu u posljednji trenutak pokupio loptu nakon ubačaja Abatea.

Vrijedna tri boda za Milan koji je tako odmaknuo Fiorentini na četiri boda razlike. Mario Pašalić odigrao je cijelu utakmicu kod domaćina, a kod gostiju svih 90 minuta dobio je Kalinić dok je Milan Badelj u 71. minuti zamijenio Chiesu. Hrvoje Milić nije igrao.